
Fotó: Borbély Fanni
Bejelentette Hargita megyei tanácselnökjelöltjét az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ). A szervezet elnöke, Zakariás Zoltán Csíkszeredában nevesítette a jelöltet.
2024. április 24., 15:182024. április 24., 15:18
Nincs könnyű helyzetben a magyarság Erdélyben, elsősorban a demográfiai problémák, másodsorban a gazdasági kérdések miatt – fogalmazott Zakariás Zoltán szerdán a Csíkszeredában tartott sajtótájékoztatón. A Szabadság téren tartott rendezvényen az EMSZ elnöke leszögezte, szervezetük úgy látja, Hargita megye biztosan többet tud annál, mint ami most látszik, és emiatt többet is érdemel. Rámutatott, Hargita megyében mégsem látszik az a potenciál, ami a megye magyarságban ott rejlik.
ezt fogja megjeleníteni a felálló csapatuk – jelezte a pártelnök.
Fotó: Borbély Fanni
Zakariás Zoltán bejelentette, az EMSZ Hargita megyei tanácselnökjelöltje Tőkés Lehel, aki huszonöt éve közösségszervezéssel foglalkozik civilszervezetekben, illetve négy éve megyei önkormányzati képviselő. Tőkés Lehel az elhangzottak alapján belülről látja azokat a problémákat, amik esetlegesen a megyei tanács működésében változtatandók. Az EMSZ abban bízik, hogy egy fiatalos, konstruktív és aktív tényezője lesz a megyei vezetésnek.
Tőkés Lehel a maga részéről hangsúlyozta, hogy
Felmerült a kérdés, hogy ez neki hol éri meg, erre azt a választ adta, hogy jó értelemben véve önző embernek vallja magát, hiszen azért dolgozik Hargita megyéért, hogy ne csak most tudjon a családja mellett lenni, hanem a későbbiekben is, egy olyan légkört teremtsen a megyében, ahová szívesen térnek haza a fiatalok, nem pedig külföld felé kacsintgatnak.
Fotó: Borbély Fanni
Mint mondta, azért dolgozik a kollégáival együtt, hogy egy jobb, élhetőbb Hargita megyét tudjanak felépíteni. Mottójuk:
Erre építik fel a kampánytervüket is: megmutatni, hogy mik az értékei és érdekei a megyének, hogy az elmúlt tizenhat évben milyen rossz döntéseket hoztak és hogyan tudják azokat kijavítani. Tőkés Lehel hangsúlyozta,
Példaként a gazdasági helyzetet vázolta fel, miszerint a bérek alacsony szintje miatt több fiatal külföldre megy dolgozni.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
3 hozzászólás