
Tőkés László és Kincses Előd. Bíznak abban, hogy számukra kedvező döntés születik
Fotó: Haáz Vince
Biztos abban Kincses Előd ügyvéd, hogy a legfelsőbb bíróság Tőkés László számára kedvező döntést hoz, és a temesvári forradalom kirobbantásában kulcsszerepet játszó lelkész-politikus visszakaphatja a Románia Csillaga Érdemrendjét. Az ügyvéd erről Marosvásárhelyen tartott sajtótájékoztatóján beszélt.
2023. május 25., 14:302023. május 25., 14:30
2023. május 25., 14:322023. május 25., 14:32
Kincses Előd Tőkés Lászlóval tartott közös sajtótájékoztatót Marosvásárhelyen csütörtökön, ahol többek között a Románia Csillaga Érdemrend körüli fejleményeket ismertette. Az ügyvéd emlékeztetett, hogy
Kincses Előd kifejtette, az érdemrendet csak akkor lehet visszavonni, ha valaki tetteivel érdemtelenné válik rá, és Tőkés László semmi olyant nem tett, ami ide sorolható.
„A Bukaresti Táblabíróság tavaly októberben másodszor is visszautasította a keresetünket, amelyben azt kértük, hogy semmisítsék meg azt az elnöki rendeletet, amelyben visszavonják a román állami kitüntetést. A Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék azonban úgy döntött, hogy tárgyalni fogja az ügyet, október 10-én.
– nyilatkozta Kincses Előd, aki hosszasan fejtette ki abbéli véleményét, hogy az érdemrend visszavonása csakis azt szolgálja, hogy elhiteltelenítse Tőkés Lászlót, megkérdőjelezze a forradalom kirobbanásában játszott szerepét, hogy ártson a román–magyar szolidaritásnak.
Kincses Előd arról is beszélt, hogy nemrég levélben gratulált Kelemen Hunornak az újraválasztásáért és felkérte, hogy
és annak érdekében, hogy a magyarellenesség ne kapjon még nagyobb teret, nyíltan beszéljenek arról, hogy Temesváron a magyarok mellett ott voltak a románok is, közösen álltak ki a kommunista diktatúra ellen, együtt voltak.
Tőkés László arról beszélt, hogy a temesvári forradalmárok egyesületének adta át az érdemrendet, ők őrzik, amíg eldől, hogy mi lesz a sorsa.
Tőkés László a temesváriaknak adta az érdemrendet
Fotó: Haáz Vince
A kétszáz éve született Petőfi Sándor szavait idézte:
és úgy értékelte, most még inkább érződik ez a politikai életben, mint ahogy az is, hogy a titkosszolgálat egyik fő célja, hogy minél jobban elmérgesedjen a románok és magyarok közötti viszony, hogy
Tőkés úgy értékeli, ezért nem engedik, hogy bejegyezzék a December 15. – A Román–Magyar Szolidaritás Napja Egyesületet sem.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
Az adóhatóság (ANAF) kedden közölte, hogy megkezdte a közel 46,8 millió lejes tartozás behajtását a Gabriel Resources Limitedtől, és kényszervégrehajtás alá vonta a cég Roșia Montană Gold Corporationben birtokolt részvényeit.
Jövőre adómentességet élveznek az üvegházak, fóliasátrak, gombatermesztő farmok és a silók – jelentette be a pénzügyminiszter a kedd esti kormányülés utáni sajtótájékoztatóján.
Elfogadta a kormány a jövő évi költségvetés kidolgozásához szükséges úgynevezett salátarendeletet – jelentette be kedd esti sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Az elkövetkező időszakban hófúvással kísért havazásra lehet számítani Hargita megyében. A megyei utakon közlekedőknek lehetőségük van bármilyen jellegű elakadás, útakadály vagy közlekedési probléma azonnali jelzésére is.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
szóljon hozzá!