
Fotó: Tőke Ervin Facebook-oldala
Tőke Ervin is leadta a választási irodánál az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) támogatói íveit, hogy elindulhasson a helyhatósági választásokon – jelentette be Facebook-oldalán a jelölt.
2024. április 30., 12:292024. április 30., 12:29
Tőke Ervin egyébként harmadjára jelölteti magát Csíkszereda polgármesteri címére, ezúttal is az EMSZ színeiben. A jelölési dosszié leadásához legkevesebb ötszáz támogatói aláírást kellett gyűjtenie. A csíkszeredai városi tanácsos 2016-ban az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP), majd 2020 óta az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) színeiben került be a képviselő-testületbe. Az EMSZ 2020 januárjában alakult az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt összeolvadásából.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!