
Újra kiválasztják a legszebb gyimesi hímes tojást
Fotó: Péter Beáta
Negyedik alkalommal szerveznek tojásíró-versenyt és hímes tojás-kiállítást idén Gyimesbükkben. „A virágvasárnap, április 14-n zajló verseny célja – többek között – a hagyományok ápolása és a népi tudás átadása a fiataloknak” – tudtuk meg Pál Damján szervezőtől.
2019. április 04., 14:502019. április 04., 14:50
2019. április 04., 15:022019. április 04., 15:02
Minden versenyző öt-öt írott tojást állíthat ki, ezeket április 14-én reggel 9 óráig kell bevinni a nagygyimesi vasútállomáshoz közeli Xilopal üzletbe. Az üzlet ez alkalomra berendezett szakműhelyében (Degustarium) állítják ki a versenyre beérkezett alkotásokat, az írott tojásokat április 14-én 10 és 15 óra között lehet megtekinteni. A díjalap 2100 lej, négy díjat osztanak ki, ezek közül hármat a közönségszavazatok alapján ítél oda a zsűri.
A kiállítással párhuzamosan műhelyfoglalkozást is tartanak, ahol tojásdíszítési technikák elsajátítására lesz lehetőség. A szintén április 14-én zajló műhelymunkába a 0769–066815-ös telefonszámon, vagy a Degustarium Facebook-oldalán lehet előzetesen jelentkezni.
A betegek jogosultak lesznek arra, hogy a kezelőorvosuk ne csupán javaslatot tegyen, hanem konkrétan átirányítsa és időpontot is foglaljon számukra a következő szükséges szakorvosi konzultációra vagy diagnosztikai vizsgálatra.
A megyei katonai központok teljes egészében a védelmi minisztérium irányítása alá kerülnének 2027. január elsejétől – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán. De előbb meg kell oldani azt a problémát, ami Hargita megyére is jellemző.
Az alkotmánybíróság szerdán február 18-ra halasztotta a döntést a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
A szabadságon lévő Gheorghe Stan alkotmánybíró is jelen van az alkotmánybíróság szerdai ülésén, amelyen a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványt tárgyalja a testület.
A miniszterelnöki hivatal 2025-ben összesen közel 9,97 millió lejjel (23,7 százalékkal) csökkentette kiadásait az előző évhez képest – tájékoztatott szerdán a kormány sajtóirodája.
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
szóljon hozzá!