
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
A beresztelki (Maros megye) rendőrök a szászrégeni bíróság által kirendelt ügyészek segítségével a napokban kiskorú elleni erőszak ügyében folytattak vizsgálatokat: a gyanúsított egy 37 éves férfi, aki egy 12 éves lánnyal többször is szexuális kapcsolatot létesített. Az elkövető előzetes letartóztatásba került.
2024. július 27., 17:442024. július 27., 17:44
2024. július 27., 20:242024. július 27., 20:24
A rendőrség a birtokába jutó információk nyomán, hivatalból kezdte el az ügyet felgöngyölíteni. A nyomozás során feltárták, hogy a Maros megyei Faragó községbeli férfi ez év júliusában többször szexuális kapcsolatot létesített is egy 12 éves kislánnyal, akit július 26-án az ügyészség által elrendelt házkutatás alkalmával a gyanúsított lakásán találtak.
A hatóságok ez alkalommal több tárgyat is lefoglaltak a nyomozás érdekében. A férfit kihallgatták, és 24 órás őrizetbe vételét követően július 26-án a régeni bíróság elrendelte előzetes letartóztatását 30 napra. Az akcióban részt vett a rendőrség különleges ügyosztálya.
Tekintettel a kiskorúra, a hatóságok a Maros megyei Szociális Ellátási és Gyermekjogvédelmi Igazgatóságot is bevonták az ügybe, melyben kiskorú elleni elkövetett bűncselekmény miatt tovább folyik a nyomozás, hogy az eset minden körülményét feltárják.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
szóljon hozzá!