
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
A Maros megyei rendőrök ún. Truck & Bus akciót hajtottak végre a közúti balesetek megelőzése érdekében, amelynek során személy- és áruszállító járműveket ellenőriztek.
2025. február 25., 10:392025. február 25., 10:39
A romániai akciót egy európai művelettel összhangban hajtották végre, amelynek során az elmúlt hét folyamán több mint 370, az országban bejegyzett járművet ellenőriztek és 215 bírságot szabtak ki.
A büntetések közül 52-t a megengedett sebességhatár be nem tartása, egyet alkoholos befolyásoltság alatt történő vezetés, 35-öt a biztonsági öv vagy a biztonsági eszközök használatának elmulasztása, 27-et a vezetési vagy pihenőidő be nem tartása, négyet a tachográf helytelen használata, hetet pedig a tachográf nem megfelelő működése miatt szabtak ki.
További hét bírságot műszaki hiányosságok miatt, valamint tizenegyet a jármű okmányainak hiánya miatt róttak ki. Emellett tizenegy alkalommal büntettek a súlykorlátozások be nem tartása miatt. A fennmaradó büntetéseket egyéb közúti szabálysértések miatt alkalmazták.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság egy esetet is kiemel a közleményében: a hatóságiak az E60-as úton három, Ialomița megyében bejegyzett járművet állítottak meg és megállapították, hogy mindhárom jármű tachográf-manipulációs eszközöket használt. Ezekben az esetekben összesen 36 ezer lejes bírságot szabtak ki és a készülékeket elkobozták.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
szóljon hozzá!