
Fotó: Hargita Megyei Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság
Kilencedik alkalommal szervezte meg a Talentumnapokat a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság június 19-20. között a csíkzsögödi Cari táborban. A rendezvényen közel 650 gyermek vett részt.
2019. június 20., 15:312019. június 20., 15:31
„A Talentumnapokat kettős céllal tartják meg: egyrészt lehetőséget biztosítanak a gyerekeknek, hogy megcsillogtassák tehetségüket, megmutassák, hogy mennyit fejlődtek az elmúlt esztendőben, másrészt meg azért, hogy a vakációt jókedvűen, az öröm és az együttlét jegyében kezdhessék” – osztotta meg a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság közleményében.
Idén immáron kilencedik alkalommal szervezték meg a rendezvényt a csíkzsögödi Cari táborban közel 650 fiatal és 280 felnőtt részvételével. Az esemény elején Elekes Zoltán, az intézmény vezérigazgatója köszöntötte a résztvevőket. Mint mondta, a Hargita megyei zenészek a Hargita megyei gyerekekért jótékonysági fesztiválon pár hete jó néhány nagynevű együttes is fellépett azért, hogy a jövedelemből a gyermekvédelmi rendszerben nevelkedő tehetséges gyermekeknek plusztámogatást nyújthassanak, ezért
A Talentumnapok első napján a gyermekvédelmi rendszerben élő kisgyerekek voltak a figyelem középpontjában, a második napon pedig a nagyobbaké volt a tér. A jelenlévők délutánonként érdekes programokon vehettek részt, megismerhették a Hunyadi-korszak fegyverzetét, öltözékeit és szokásait, és módjukban állt beöltözni és fotózkodni a korabeli ruhákkal. Azok, akiket a fegyverek vonzottak, kipróbálhatták az íjászatot és az őrjáratozást is. De nemcsak a történelemre utaló program volt érdekes a gyerekek számára: sportjátékokban vehettek részt, kipróbálhatták a hegyimentő falmászást, az arcfestést, a kicsiknek rendelkezésére állt a légvár és az óriáscsúszda, a nagyobbak pedig részt vettek a Gyermekek Parlamentjén. Mindannyian megcsodálták a festett- és faragottbútor-kiállítást, amely az Oklándi Elhelyezőközpont gyerekeinek munkáiból nyílt. Azok, akik táncolni akartak, részt vettek a középkori- és reneszánsztánc-oktatáson, illetve az aerobikon.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
szóljon hozzá!