
A Csíkrákos és Csíkmadaras közötti balesetben megrongálódott egyik jármű
Fotó: Pinti Attila
Alkoholos befolyás alatt álló, de józan sofőrök is okoztak balesetet hétvégén Hargita megyében. Többen szorultak kórházi ellátásra a balesetek miatt.
2023. szeptember 18., 16:312023. szeptember 18., 16:31
2023. szeptember 18., 16:352023. szeptember 18., 16:35
Egy 60 éves kászonaltízi férfi az 578-as európai úton haladt Csíkrákos és Csíkmadaras között péntek délelőtt, amikor elvesztette uralmát a járműve fölött és összeütközött egy szemből érkező gépjárművel, amelyet egy 41 éves csíkkarcfalvi férfi vezetett.
– derül ki a Hargita Megyei Rendőr főkapitányság hétvégi összesítőjéből.
Szombatra virradóra szintén alkohol befolyása alatt álló sofőr okozott balesetet Székelyszentkirálynál: egy 31 éves oroszhegyi férfi a 134C jelzésű megyei úton haladva elvesztette uralmát a járműve fölött és hídfőnek ütközött. A balesetben a sofőr megsérült, őt egészségügyi ellátásra kórházba szállították. Ugyanakkor az ellenőrzés során leheletéből 0,66 mg/liter légalkoholszintet mutatott a mérőműszer. Mindkét esetben ittas vezetés miatt indult eljárás.
Vasárnap délelőtt egy személy sérült meg, miután két autó összeütközött az 578-as európai úton Gyergyószárhegyen.
A helyszíni vizsgálatok alapján egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. A 68 éves utast kórházba szállították ellátásra – áll a rendőrségi közleményben.
Ugyancsak vasárnap, a délután órákban egy másik személy is kórházi ellátásra szorult, ugyanis egy 54 éves Galac megyei férfi 137-es megyei úton haladt Kisgalambfalván Székelykeresztúr felől Székelyudvarhely irányába, amikor elvesztette uralmát a járműve fölött és letért az úttestről. Az autóvezető megsérült a balesetben.
Mint kiderült, a férfi nem volt alkohol befolyása alatt, sérülései miatt azonban kórházba szállították ellátásra.
A hatóságiak minden ügyben vizsgálatot folytatnak a körülmények és okok felderítésének érdekében – közli a Hargita megyei rendőrség sajtóosztálya.
Bankkölcsönt vesz fel a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azért, hogy fedezni tudja a Tamási Áron Színház korszerűsítési munkálatait. A helyi tanács soron kívüli ülésen napirendre került a Mikes Kelemen Elméleti Líceum bentlakásának felújítása is.
Ilie Bolojan miniszterelnök és holland hivatali partnere, Dick Schoof kedden meglátogatta az aranyosgyéresi légitámaszpontot, ahol a küldetéseikről és szolgálati körülményeikről tárgyaltak a katonákkal.
Tekintettel a télies időjárásra, a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU) kedden több biztonsági intézkedés betartását tanácsolta a Facebook-oldalán a szélsőséges időjárási körülmények között utazó személyeknek.
Soron kívüli ülésen döntött a jövő évi adókról és illetékekről a sepsiszentgyörgyi tanács kedden. A döntés utáni tájékoztatón a város polgármestere próbálta tompítani a drasztikus adóemelés súlyát – ám attól még a szentgyörgyiek is sokat fognak fizetni.
A 2026-os hiánycél csak szigorúbb költségvetési fegyelemmel és az adóbeszedés hatékonyságának növelésével érhető el – figyelmeztet kedden közzétett elemzésében a PwC Románia.
Az év első 11 hónapjában 492 tűzeset történt a Romsilva erdőgazdálkodási vállalat által kezelt állami erdőkben, a vállalat keddi közleménye szerint a tüzek okozta kár 2,7 millió lejre tehető.
A kertes házak esetében 70 százalékkal, a tömbházlakásoknál több mint 100 százalékkal több adót kell fizetni Gyergyószentmiklóson 2026-ban. A járműadó is megugrik. Nem helyi döntés ez, hanem egy kormányrendelet kötelező végrehajtásáról van szó.
Meghirdették a közbeszerzési eljárást a romániai A8-as autósztráda új szakaszára, a Targu Neamț–Iași–Ungheni szakaszra – írja a román közúti infrastruktúra fejlesztéséért felelős állami vállalat (CNIR) közleménye alapján az Economedia.ro.
Ismét megközelíthető a turisták számára a Bilea-tó környéke, miután újraindították a viharos szél miatt vasárnap leállított kötélpályás szállítást – nyilatkozták kedden az Agerpresnek a felvonót működtető vállalat alkalmazottai.
Erős szélre és havazásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat.
1 hozzászólás