Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tizennégy jogosítványt vontak be és több mint 87 ezer lejre bírságoltak az elmúlt hétvégén a rendőrök a Hargita megyei utakon egy átfogó közúti ellenőrzés során.
2024. január 30., 13:522024. január 30., 13:52
A közlekedésrendészek az ellenőrzések során összesen 84 bírságot szabtak ki a sebességkorlátozás be nem tartása miatt, ugyanakkor többeket ellenőriztek alkoholszondával, és volt, akinek drogtesztet is végeztek.
Fotó: Pinti Attila
Mindezek eredményeként
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint hasonló ellenőrzéseket terveznek a jövőben is, ezekkel céljuk a balesetek számának csökkentése és a közlekedési szabályok betartásának biztosítása.
Megfulladt egy 35 éves férfi a román tengerparton található Jupiter üdülőhely közelében szombaton, miután a vízbe ugrott, hogy kimentsen két veszélyben levő gyermeket. A kiskorúakat ugyan sikerült a partra hoznia, de az életével fizetett érte.
Összesen 120 millió euró európai forrás áll rendelkezésre az Egészségügyi Operatív Program keretében a járóbeteg-szakrendelők fejlesztésére, hogy a páciensek gyorsan, felesleges kórházi beutalás nélkül hozzáférhessenek a diagnózishoz és kezeléshez.
Meghalt szombaton egy 70 éves brit turista a Bucsecs-fennsíkon.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízkészültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 30 megye folyóvizeire.
Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna (Șanț) faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2025 júliusában 11.710 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 25-tel többnek, mint előző hónapban.
Szombatra még a tartós hőség, vasárnapra már fokozódó légköri instabilitás miatt adott ki riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat. Székelyföldön is viharok veszik át a kellemes, nyári idő helyét.
Igazi vakációs hangulat fogadott a hétvégén Szovátán, ahol a teraszok tele voltak, a standok zsúfoltak és a magyarok és románok mellett elég sok külföldit is hallottunk beszélgetni. Nemcsak a vendégek száma, az árak is magasak voltak.
Szűz Mária mennybevételét ünnepeljük augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján. Csíkkarcfalván is búcsúünnepet tartottak.
Egy rendkívül veszélyes, invazív rovarfaj, a japán cserebogár terjed Európában. A szakemberek figyelmeztetnek, ha észleljük, értesítsük a Hargita Megyei Növényvédelmi Hivatalt – olvasható Bors Béla csíkszeredai alpolgármester bejegyzésében.
szóljon hozzá!