
Villany és internetszolgáltatás nélkül, riasztók és áramfejlesztők zajával telt sokaknak a vasárnapjuk Csíkszeredában. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Csíkszereda több pontjáról is érkeztek bejelentések vasárnap arról, hogy órák óta tart az áramkimaradás. A különböző lakótelepeket érintő áramszünet kora estére állt helyre, a hibaelhárítás ellenben még hétfőn is zajlott.
2021. július 26., 17:092021. július 26., 17:09
2021. július 26., 19:262021. július 26., 19:26
Az áramkimaradást követően elsőként az Electrica áramszolgáltató vállalat központi ügyeletese csak üzemzavarról és egy városközponti fővezeték meghibásodásáról tudott tájékoztatást adni.
Az áramszolgáltató városi kirendeltségénél érdeklődve már súlyosabb probléma körvonalazódott. Csala Dénes, az Electrica Transilvania Sud Hargita megyei ügyeleti kirendeltségének vezetője lapunknak elmondta, hogy
Emiatt a város több pontja, de leginkább a központi része – a Tulipán áruház és környéke, illetve a Szabadság tér – villanyáram nélkül maradt.
„A tömbházaknál és nagyobb épületeknél jobb és bal oldali táplálások is vannak, ezeket le tudtuk fedni, de a hibaelhárítás még mindig tart” – tájékoztatott Csala, akinek tudomása szerint vasárnap délután hat óra után mindenhol helyreállt az áramszolgáltatás.
Ennek eredményeképp az úgynevezett Penge-tömbház háta mögött a parkoló egy részét kénytelenek voltak feltörni, a Majláth Gusztáv Károly téren pedig szintén földmozgatással járt a hibaelhárítás. „Időközönként jelentkeznek üzemzavarok, ez természetes, de egy időben ilyen sok meghibásodásra még nem volt példa” – közölte Csala Dénes.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
Továbbra is problémás a romániai átoltottsági arány – hívta fel a figyelmet hétfőn Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter, hangsúlyozva, hogy a különféle kezdeményezések, köztük a gyógyszertári oltás kísérleti programja sem hozott érdemi javulást.
Politikai felelősségre vonás, akár tisztségből való felmentés is várhat azokra a miniszterekre és államtitkárokra, akiknek mulasztása miatt Románia uniós helyreállítási forrásokat veszít – jelenetette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
A 8,2 lejt is meghaladta a gázolaj literenkénti ára egyes töltőállomásoknál – például Csíkszeredában is –, és a következő időszakban akár 8,3–8,5 lejre is emelkedhet – mutat rá elemzésében az Intelligens Energia Egyesület.
Február 24-én, kedden, az ukrajnai háború kezdetének negyedik évfordulóján az ukrán zászló színeivel világítják meg a parlament épületét.
Mérsékelt mennyiségű csapadékra, hegyvidéken hóviharra, valamint a szél megerősödésére vonatkozó figyelmeztetést bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn délelőtt 10 órától szerda este 10 óráig.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
szóljon hozzá!