
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
További nyolc igazolt fertőzés, négy újabb gyógyult, 83 aktív eset – így néz ki a szombati koronavírus-mérleg Hargita megyében. Az otthoni elkülönítésben lévők száma továbbra is csökken.
2020. június 27., 13:542020. június 27., 13:54
Nyolc újabb koronavírus-fertőzés igazolását követően 309-re emelkedett a járvány kezdete óta Hargita megyében azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szombati közleményéből. Közülük 218-an meggyógyultak, nyolc személy elhunyt, 83 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban kezelnek, illetve tünetmentesség esetén megfigyelés alatt tartanak. Az új esetek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közölték, hogy mely települések érintettek.
Intézményes karanténban már senki sem tartózkodik Hargita megyében, otthoni elkülönítésben pedig 593-an vannak. A karanténközpontokat 1028-an hagyták el a járvány kezdete óta, otthonaikat pedig 10 459-en a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
szóljon hozzá!