
Fotó: Suciu Cristian
Több településen is bemutatja a a Bolondok, mind bolondok című előadást a gyergyószentmiklósi Szín-Kron Csoport. Az előadás ötlete a Csalamádé színjátszó táborban fogant meg.
2021. augusztus 23., 17:052021. augusztus 23., 17:05
2021. augusztus 24., 10:172021. augusztus 24., 10:17
Kolozsi-Borsos Gábor színművész, a tábor szervezője, aki egyben az előadás rendezője is, elmondta, a történet mesei, a táborban résztvevő fiatalok szerint pedig ez egy közös családias alkotás, hiszen a szöveg és a jelenetek alakításában éppúgy lehetőségük volt részt venni, mint a díszletkészítésben.
A Bolondok, mind bolondok! című előadás bemutatója augusztus 25-én, szerdán 19 órától lesz a Figura Stúdió Színház színháztermében, augusztus 26-án Csíkcsicsóban, 27-én Gyergyóújfaluban, 28-án Gyergyószárhegyen, majd szeptember 3-án Csíkrákoson lesz látható. Az előadásra a belépés ingyenes, de előzetes helyfoglalás szükséges a 0729-619-845-ös telefonszámon (akár SMS-ben is), vagy a Csalamádé tábor Facebook-oldalán írt üzenetben. Az előadás ideje alatt a maszk viselése kötelező.
Bővebb információ az előadásról itt található.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
szóljon hozzá!