
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Több tasak kábítószerrel ért tetten a rendőrség egy személyt Marosvásárhelyen kedden. Az ügy kapcsán házkutatást is tartottak, egy személyt pedig 24 órára őrizetbe vettek – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. augusztus 07., 15:392024. augusztus 07., 15:39
2024. augusztus 07., 15:582024. augusztus 07., 15:58
Összesen tizenhárom, pszichoaktív anyagot tartalmazó tasakkal értek tetten egy személyt Marosvásárhelyen, aki vélhetően eladási céllal birtokolta azokat. A Maros megyei hatóságok egyébként kábítószer-kereskedelem miatt előzetesen már nyomozást folytattak az ügyben – írja a rendőrség.
A kedden folytatott akció után két házkutatást is tartottak, amely nem volt eredménytelen, hiszen
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) marosvásárhelyi területi egysége elrendelte egy személy 24 órás őrizetbe vételét és szerdán indítványozzák 30 napos előzetes letartóztatását.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
szóljon hozzá!