
A vendéglátásban mindig munkaerőhiány van
Fotó: Pixabay
Hétfő délelőttig ötven cég jelezte, hogy ajánlatokkal vesz részt a pénteki Maros megyei börzén, de a héten további munkaadók jelentkezését várják. Több városban készül állásbörzével a Maros Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség.
2024. május 13., 14:232024. május 13., 14:23
2024. május 13., 14:262024. május 13., 14:26
Maros megyében május 17-én, pénteken 9 órától szervezi meg az általános állásbörzét a megyei munkaerő-foglalkoztatási ügynökség.
Gheorghe Ștef, az ügynökség vezetője a Székelyhonnak elmondta, a munkanélkülieknek egész évben ajánlják a betöltetlen állásokat, szerveznek nekik továbbképzéseket, küldik őket a munkaadókhoz. De
„Mi a közösségi oldalunkon rendszeresen közöljük a felszabadult vagy létrehozott állásokat, de azt tapasztaljuk, hogy sokan jobban szeretnek a cégek, munkaadók képviselőivel találkozni. Az általános börzéken csak szétnéznek, tájékozódnak. Pénteken is arra számítunk, hogy Marosvásárhelyen a sportcsarnokban, de a szászrégeni, dicsőszentmártoni, segesvári, marosludasi és szovátai munkapontokon a munkanélküliek mellett sokan eljönnek olyanok is, akik jelenleg dolgoznak, de váltásra készülnek.”
Az igazgató elmondta, hétfő délelőttig ötven munkaadó jelezte, hogy részt kíván venni az állásbörzéken, de arra számítanak, hogy péntekig még többen jelentkezzenek. Ștef szerint
Mint részletezte, a személyes találkozások, beszélgetések mindig hasznosak a munkaadóknak is.
Az igazgató kérdésünkre válaszolva elmondta, általában minden városban vannak cégek, amelyek alkalmazni akarnak, nincs egyetlen város sem, amely ilyen téren le lenne maradva. A munkapontokon megszervezett állásbörzékre elmennek a környező településeken élő álláskeresők is, akárcsak a munkaerőt kereső cégek. Például az ügynökség által, május 8-án közzétett jegyzéken
ezek közül több tucat volt Szászrégenben, Segesváron, Dicsőszentmártonban és Szovátán is.
Idén a megyei ügynökség 4622 munkanélkülinek segített az álláskeresésben, és közülük 835-öt alkalmaztak. Az adatok szerint jelenleg Maros megyében 7665 álláskeresőt tartanak nyilván, segélyben részesül 1240, a munkanélküliségi arány 3,69 százalékos.
Marosludason kollektív elbocsátásra számítanak
A Maros megyei illetékest megkérdeztük, hogy mire számítsanak azok, akik a marosludasi Leoni gyár alkalmazottai. Mint beszámoltunk róla, az autókba szükséges kábelek gyártásával foglalkozó cég a román húsvét előtt jelentette be, hogy technikai munkanélküliségre küldi alkalmazottait, illetve felajánlotta nekik, hogy ezután Aradon dolgozzanak. Gheorghe Ștef elmondta, múlt héten írásban jelezte nekik az említett cég, hogy terveik szerint június 13. és július 18. között 227 alkalmazottját kénytelen elbocsátani. Az igazgató úgy tudja, még zajlanak az egyeztetések a szakszervezetekkel, hogy milyen megoldásokat ajánljanak az alkalmazottaiknak, de szinte biztos, hogy kollektív elbocsátás lesz.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!