
A vendéglátásban mindig munkaerőhiány van
Fotó: Pixabay
Hétfő délelőttig ötven cég jelezte, hogy ajánlatokkal vesz részt a pénteki Maros megyei börzén, de a héten további munkaadók jelentkezését várják. Több városban készül állásbörzével a Maros Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség.
2024. május 13., 14:232024. május 13., 14:23
2024. május 13., 14:262024. május 13., 14:26
Maros megyében május 17-én, pénteken 9 órától szervezi meg az általános állásbörzét a megyei munkaerő-foglalkoztatási ügynökség.
Gheorghe Ștef, az ügynökség vezetője a Székelyhonnak elmondta, a munkanélkülieknek egész évben ajánlják a betöltetlen állásokat, szerveznek nekik továbbképzéseket, küldik őket a munkaadókhoz. De
„Mi a közösségi oldalunkon rendszeresen közöljük a felszabadult vagy létrehozott állásokat, de azt tapasztaljuk, hogy sokan jobban szeretnek a cégek, munkaadók képviselőivel találkozni. Az általános börzéken csak szétnéznek, tájékozódnak. Pénteken is arra számítunk, hogy Marosvásárhelyen a sportcsarnokban, de a szászrégeni, dicsőszentmártoni, segesvári, marosludasi és szovátai munkapontokon a munkanélküliek mellett sokan eljönnek olyanok is, akik jelenleg dolgoznak, de váltásra készülnek.”
Az igazgató elmondta, hétfő délelőttig ötven munkaadó jelezte, hogy részt kíván venni az állásbörzéken, de arra számítanak, hogy péntekig még többen jelentkezzenek. Ștef szerint
Mint részletezte, a személyes találkozások, beszélgetések mindig hasznosak a munkaadóknak is.
Az igazgató kérdésünkre válaszolva elmondta, általában minden városban vannak cégek, amelyek alkalmazni akarnak, nincs egyetlen város sem, amely ilyen téren le lenne maradva. A munkapontokon megszervezett állásbörzékre elmennek a környező településeken élő álláskeresők is, akárcsak a munkaerőt kereső cégek. Például az ügynökség által, május 8-án közzétett jegyzéken
ezek közül több tucat volt Szászrégenben, Segesváron, Dicsőszentmártonban és Szovátán is.
Idén a megyei ügynökség 4622 munkanélkülinek segített az álláskeresésben, és közülük 835-öt alkalmaztak. Az adatok szerint jelenleg Maros megyében 7665 álláskeresőt tartanak nyilván, segélyben részesül 1240, a munkanélküliségi arány 3,69 százalékos.
Marosludason kollektív elbocsátásra számítanak
A Maros megyei illetékest megkérdeztük, hogy mire számítsanak azok, akik a marosludasi Leoni gyár alkalmazottai. Mint beszámoltunk róla, az autókba szükséges kábelek gyártásával foglalkozó cég a román húsvét előtt jelentette be, hogy technikai munkanélküliségre küldi alkalmazottait, illetve felajánlotta nekik, hogy ezután Aradon dolgozzanak. Gheorghe Ștef elmondta, múlt héten írásban jelezte nekik az említett cég, hogy terveik szerint június 13. és július 18. között 227 alkalmazottját kénytelen elbocsátani. Az igazgató úgy tudja, még zajlanak az egyeztetések a szakszervezetekkel, hogy milyen megoldásokat ajánljanak az alkalmazottaiknak, de szinte biztos, hogy kollektív elbocsátás lesz.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
szóljon hozzá!