
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Csak gyalog tudták megközelíteni azt a maroshévízi lakóházat a hivatásos tűzoltók, ahol lángok csaptak fel péntek délután. A tüzet szerencsére sikerült így is megfékezni, és senki nem sérült meg.
2023. január 20., 15:502023. január 20., 15:50
2023. január 20., 18:382023. január 20., 18:38
Tűz ütött ki egy maroshévízi lakóház melléképületeiben pénteken délután: a helyszínre a maroshévízi tűzoltóság két esetkocsival és egy rohammentőegységgel (SMURD) vonult ki. A lángok három melléképületben (egy nyári konyhában, egy gazdasági melléképületben és egy fészerben) csaptak fel mintegy ötven négyzetméteren.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Az oltást nagyban megnehezítette, hogy a lakóház nehezen megközelíthető tűzoltóautókkal, így
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A lángokat sikerült megfékezni, szerencsére senki nem sérült meg – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság közleményéből.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Elbocsátásoktól tartva a 10 százalékos költségcsökkentést előíró kormányrendelet módosítását kéri a Sanitas. Egyelőre nincs szó elbocsátásokról, de a szakszervezet Hargita megyei vezetője szerint ennek a lehetőségét is szeretnék megszüntetni.
Hétfőn egy washingtoni szövetségi bíróság előtt vád alá helyezik Cole Allent, aki szombaton a Donald Trump amerikai elnök részvételével tartott gálavacsora helyszínén tüzet nyitott.
Magyar Péter szerdán Brüsszelbe utazik és informális egyeztetést folytat az Európai Bizottság elnökével az uniós források hazahozataláról. Ezt a Tisza Párt elnöke vasárnap közölte Facebook-oldalán.
„Tolvajok azok, akik kizsákmányolják a föld forrásait, véres háborúkat vívnak, vagy a rosszat táplálják bármilyen formában, és nem tesznek mást mint elrabolják mindannyiunktól a béke és nyugalom jövőjét.”
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
szóljon hozzá!