
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Több mint tíz települést sújtott az árvíz az utóbbi 24 órában Háromszéken – derül ki a katasztrófavédelem részleges kimutatásából.
2018. március 14., 20:132018. március 14., 20:13
A Kovászna megyei tűzoltóság Agerpres hírügynökség által ismertetett adatai szerint az Olt folyó Bodokon 85 hektár legelőt és szántóföldet, Oltszemen 65 hektárnyi területet, egy épületet és egy hidat, Zalánban hat udvart, pincéket, utcákat árasztott el. Erdőfülén, Bardócon és Olasztelken 150 hektár szántóföldet, legelőt és kaszálót érintett az árvíz, Barót környékén pedig, Felsőrákoson a Kormos-patak 40 hektár földterületben és 5 házban tett kárt, valamint két községi utat is elárasztott.
Árvíz sújtotta Vargyast, Kökösbácstelket, Nagyajtát, Kis- és Nagyborosnyót, Kézdiszentlelket, Zágonbárkányt. Sepsiszentgyörgyöt sem kímélte az árvíz, 15 házat és gazdaságot kellett kiüríteni.
Nicolae Stoica, Szitabodza polgármestere úgy nyilatkozott, hogy a Bodza folyó kezd visszahúzódni medrébe, miután Zabrató és Bodzakraszna szántóföldjeinek és legelőinek közel 80 százalékát elárasztotta.
Jelenleg a Tatrang patak jelenti a legnagyobb veszélyt, ezért a tűzoltók fontolóra vették, hogy szükség esetén Kökösbácstelek régi temetője környékén rést ütnek a Tatrang töltésén, hogy hogy minimálisra csökkentsék az áradás okozta károkat. Kökös község polgármestere, Sánta Gyula úgy nyilatkozott, hogy körülbelül 25 gazdaságot fenyeget az árvíz, a kultúrotthont előkészítették az emberek befogadására, ha indokolttá válna a kimenekítésük.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!