
A Pedagógusok Háza számos alkalommal ad otthont szakmai előadásoknak. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Pályaválasztás előtt állóknak, pályaváltóknak, munkáltatóknak, szülőknek és pedagógusoknak egyaránt hasznos lehet az a hétfő esti panelbeszélgetés, amelyet a Project Bag Egyesület hív életre partnereivel közösen a csíkszeredai Pedagógusok Házában.
2023. november 23., 12:192023. november 23., 12:19
A 18 órakor kezdődő beszélgetésen részt vesz Ágoston Imola - pszichológus, pszichoterapeuta és tréner, Márk-Csucsi Róbert - cégvezető, a Csíki Vállalkozók Egyesületének (CsVE) vezetője, Bodó Julianna - antropológus, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának egyetemi professzora, a KAM - Regionális és Antropológiai Központ munkatársa, a székelyföldi munkamigráció kutatója, Arros Orsolya - közgazdász, HR szakember, a DreamJobs Romania állásközvetítő platform vezetője, Daczó Katalin - újságíró, tévés szakember, helytörténeti kutató illetve Kedves Péter - önkénteskoordinátor, a Care2Travel vezetője.
A moderátor Csáki Rozália lesz, aki a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány programvezetője, 20 éves civil szakmai tapasztalattal a háta mögött. Az eseményen szó lesz többek között énépítésről, karriertervezésről és az önkénteskedés itthoni lehetőségeiről is. A szakemberek olyan kérdéseket fognak körbe járni, mint:
A Project Bag csapata munkakeresés előtt álló fiatalokat, pályaváltás szakaszában lévő személyeket, munkáltatókat a magán- vagy civil szférában, szülőket és pedagógusokat egyaránt vár az eseményre, amelyre a Project Bag Volong-Jót tenni jó! Projektjének keretein belül kerül sor.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
szóljon hozzá!