
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Rajtaütésszerű ellenőrző akciót hajtottak végre Gyergyószentmiklóson és vonzáskörzetében pénteken, a reggeli órákban, mely az állatvédelmi törvények betartását, az erőszakos cselekmények megelőzését, körözött személyek megtalálását valamint a letelepedési és lakhely-bejelentési előírások betartásának ellenőrzését hivatott elősegíteni. A hatóságiak ennek nyomán közel 40 ezer lejnyi bírságot szabtak ki.
2024. szeptember 27., 17:512024. szeptember 27., 17:51
2024. szeptember 27., 17:552024. szeptember 27., 17:55
Közel 120 személyt és több, mint 20 járművet ellenőriztek a hatóságok péntek reggel 6 és 9 óra között Gyergyószentmiklóson, Vaslábon, Gyergyóalfaluban, és Tekerőpatakon.
Ebből 15-öt az állategészségügyi és állatbiztonsági szabályok megsértése miatt, 8-at pedig a kóbor kutyák kezelésére vonatkozó program jóváhagyásáról szóló rendelet megsértésének megállapítását követően szabtak ki – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság összesítőjében.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
szóljon hozzá!