
Sok megoldásra váró gond van a Hidegvölgyben
Fotó: Haáz Vince
Elsősorban a munkaadójukkal elégedetlenek a marosvásárhelyi Hidegvölgyben élő romák, akik az utcára is vonultak, így kérve a hivatalos intézmények képviselőit, hogy járjanak közbe az érdekükben. Marosvásárhely polgármesterre megpróbált közvetíteni a városlakók és a cég között, tudatva, hogy több, a Hidegvölgyet érintő terven dolgozik a város.
2022. október 19., 22:012022. október 19., 22:01
2022. október 19., 22:302022. október 19., 22:30
A többnyire romák lakta Hidegvölgy utcában élő családfők többsége utcaseprőként dolgozik. Marosvásárhelyen az elmúlt évben háromszor változott meg az utcai tisztasági szolgáltatást végző cég, így hányattatottnak mondható az alkalmazottak helyzete.
Kedden délután félszázan az utcára vonultak a köztisztasági cég alkalmazottai közül és azt követelték a prefektustól, illetve a polgármestertől, hogy járjon közben az érdekükben. A dolgozók azt állítják, hogy a kolozsvári cég nagyobb fizetéseket ígért nekik, mint amennyit jelenleg kapnak, és nekik nem elég a minimálbér. Képviselőjük, Szász Péter azt állítja, hogy
Arról is beszélt, hogy mivel legtöbbjüknek bankkölcsöne van, miután a részletet levonják, alig marad kézben valami. Ezért
Cătălin Șaguna, a köztisztasági cég képviselője szerinte a fő gondot az okozza, hogy az alkalmazottaik nagy részének több bankkölcsöne is van, és a kényszervégrehajtók lefoglalják jövedelmük jelentős részét. Ezért kapnak keveset, hiszen a cég az alkalmazáskor kialkudott összeget utalja, időben, minden hónapban. Șaguna azt mondta, hogy ők
Soós Zoltán polgármester is egyeztetett az elégedetlenkedő hidegvölgyiekkel, valamint a köztisztasági céggel egyaránt, és úgy látja, megoldás lehetne, ha a cég egyeztetne a kényszervégrehajtókkal, hogy havonta kevesebbet követeljenek, és az emberek többet kaphassanak kézbe.
A polgármester arról is beszámolt, hogy hamarosan elkezdődik a hidegvölgyi iskola felújítása, ugyanis az épületet megvásárolta a város, és hamarosan nekifognak a munkálatoknak. Azt szeretnék, hogy a felújítás után beindítsák a délutáni foglalkozásokat, meleg ebédet biztosítsanak a gyermekeknek és lehetőséget, hogy ott, felügyelet alatt elkészítsék a leckét.
A Székelyhon kérdésére a polgármester azt is elmondta, hogy folyamatban van a hidegvölgyi földterületek tulajdonjogának tisztázása, ugyanis több telek magántulajdonban van és jogtalanul van beépítve. Az önkormányzat kinevezett egy bizottságot, amely egyeztetést folytat a tulajdonosokkal. Soós Zoltán szerint a földterületeket már idén meg szeretné vásárolni a város, hiszen amíg nincs a város tulajdonában, addig ott nem lehet sem közművesíteni, sem szociális lakásokat építtetni.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
Idén is töretlen népszerűségnek örvendett a Rádió GaGa Mikulásváró rendezvénye Székelyudvarhelyen: péntek délután több száz apróság várta szüleivel, nagyszüleivel a piros ruhás jótevőt a Riverside bevásárlóközpont melletti téren.
Kicsik és nagyok, szülők, nagymamák, baráti társaságok vették birtokukban pénteken este Marosvásárhely főterét, ahol megnyílt a karácsonyi vásár, felkapcsolták a díszkivilágítást. Idén sikerült helyivé és eredetivé tenni az ünnepi pillanatokat.
A sepsiszentgyörgyi motorosok idén is piros köpenyre cserélték a bőrkabátot, hogy szebbé tegyék az ünnepet a városban és környékén lakó gyerekek számára. A motoros Mikulások ezúttal a főtéri karácsonyfa körül is tettek egy kört.
Kihirdette pénteken Nicușor Dan államfő az úgynevezett Nordis-törvényt, amely egyebek mellett felső határt szab a lakásvásárláskor fizetett előlegnek.
A legfelsőbb bíróság tagjai pénteken egyhangúlag úgy döntöttek, hogy megtámadják az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.
Nem engedik be a tömbházba a lakókat, amíg tart az ellenőrzés, egy csíkszeredai tömbházban ugyanis gázszivárgás gyanúja miatt hívták ki a hatóságokat pénteken este.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány betartotta az eljárásrendet a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet beterjesztésekor.
szóljon hozzá!