
Két Maros megyei kórház költségvetését egészítik ki. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kiegészítette a Maros megyei önkormányzat a Maros Megyei Klinikai Kórház és a dicsőszentmártoni Gheorghe Marinescu Kórház költségvetését, akárcsak a gyermekvédelmi és szociális igazgatóságét.
2022. május 31., 10:232022. május 31., 10:23
2022. május 31., 10:362022. május 31., 10:36
A Maros Megyei Klinikai Kórház költségvetése 1,1 millió lejjel, míg a dicsőszentmártoni Gheorghe Marinescu Kórházé 65 ezer lejjel bővült, az országos egészségügyi programokra szánt összegek átutalását követően.
A Maros Megyei Gyermekvédelmi és Szociális Igazgatóság két ingatlan megvásárlására kérte az önkormányzat támogatását. Sárpatakon egy 178 ezer euró értékű ingatlant vásárolnak, Nyárádremetén pedig egy másik ingatlant, 235 ezer euróért. Ezekre azért van szükség, mert egy 2018-as kormányrendelet értelmében
A jelenlegi sárpataki, illetve mikházi kórházotthonokból a betegeket korszerű, a mai elvárásoknak megfelelő otthonokba költöztetik.
Épületfelújításokra pályáznak
A Maros megyei önkormányzat 27 millió lej értékben három pályázatot nyújt be a fejlesztési minisztériumhoz, hogy az Országos Helyreállítási Alapból finanszírozza három épület – a Szászrégeni 3-as Számú Inkluzív Oktatási Központ, a Maros Megyei Múzeum és a Maros megyei tanács székhelye, a Közigazgatási Palota – felújítását. A munkálatoknak egyelőre az energetikai felújítására vonatkozó dokumentációja készült el.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
szóljon hozzá!