Hirdetés
Hirdetés

Több pályázatban való részvételről is döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat

Egyelőre bizonytalan a városi könyvtárhoz tartozó épületrész megvásárlása •  Fotó: Erdély Bálint Előd

Egyelőre bizonytalan a városi könyvtárhoz tartozó épületrész megvásárlása

Fotó: Erdély Bálint Előd

Különböző pályázatok dokumentációját fogadta el, ugyanakkor ifjúsági lakások eladásáról is döntött soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat csütörtökön. A testület ugyanakkor elhalasztotta egy terület, illetve a városi könyvtár épülete eladóvá vált részének megvásárlását.

Fülöp-Székely Botond

2022. november 24., 15:362022. november 24., 15:36

2022. november 24., 15:582022. november 24., 15:58

Berde Zoltán, az RMDSZ frakcióvezetője arról érdeklődött a napirendi pontok megtárgyalását megelőzően, hogy hol tart a város a Szejkefürdőt és Fenyédet összekötő terelőút megvalósíthatósági tanulmányának elkészítésével. Erre ugyanis célirányosan egymillió lejt kapott a város. Gálfi közölte, dolgoznak az ügyön, de a nem lehet a korábbi elképzelések alapján elkészíteni a dokumentumokat, ezért más megoldást kell találjanak.

Nem vásárolnak?

A napirendi pontok között szerepelt egy, a II. Rákóczi Ferenc utca 40. szám alatt található, 3050 négyzetméteres terület és a rajta lévő ingatlanok megvásárlási folyamatának elindítása. Pálfi Kinga POL-os képviselő közölte, pártja az RMDSZ-frakcióval összhangban úgy döntött, hogy tartózkodni fognak a szavazáskor, hiszen nem biztosak benne, hogy megfelelő anyagi tartaléka a városnak a vásárláshoz. Ettől függetlenül azt javasolta, hogy a jövő évi költségvetésben külön tételt hozzanak létre ebből a célból, még ha csak szimbolikus összeget is különítenek el év elején.

Hirdetés

A polgármester előterjesztése szerint ugyanakkor hasonló, a vásárlást előkészítő folyamat indult volna el a városi könyvtár épülete egy részének megvásárlása érdekében (az ingatlan többi része már a város tulajdonában van), ám a képviselők ezúttal is a tartózkodás mellett döntöttek a már említett okokból.

Idézet
A döntésünk nem azt jelenti, hogy nem lehet folytatni a vásárlási egyeztetéseket az ingatlanok esetében, ám nem látjuk értelmét, hogy jóváhagyjunk egy olyan szándékot, amit esetleg sem anyagilag, sem pedig adminisztratívan nem tudunk megvalósítani

– fogalmazott Pálfi Kinga, miután Venczel Attila főjegyző is jelezte, hogy törvényességi gondok lehetnek a vásárlásokkal.

•  Fotó: Beliczay László Galéria

Fotó: Beliczay László

Újítások a kórházban

Péter Lóránd gazdasági igazgató egyebek mellett arról számolt be, hogy összesen 820 ezer lejt kapott a város a melegétel-program finanszírozására a Marin Preda és a Tompa László iskolákban. Emellett több intézmény is kapott támogatást, például a városi kórház 250 ezer lejt a dolgozói fizetésének biztosítására. Ezt jóváhagyták a képviselők, akárcsak az Udvarhely Néptáncműhely és a művelődési ház szolgáltatásainak új díjszabását. Az is pozitív elbírálásban részesült, hogy 32 új szemétgyűjtő pontot hozzanak létre a városban, továbbá utcát neveztek el a Csalóka részen (Levendula).

Ezek mellett ifjúsági lakások eladásáról is döntöttek a képviselők, ugyanakkor tudomásul kellett vegyék, hogy több személy visszavonta a vásárlási szándékát. Közvagyonba vették, majd átadták az Urbana Rt. ügykezelésébe az újonnan megvásárolt buszokat.

Az önkormányzat támogatta, hogy a hivatal áfamentesen 6,5 millió lejért pályázhasson az országos helyreállítási terv programban (PNRR) a városi kórházhoz tartozó járóbeteg-rendelők felszerelésének bővítése, illetve a padlóburkolatok korszerűsítése érdekében.

Ugyancsak ebben a programban pályázhatnak áfamentesen mintegy 14 millió lejért a városi kórház javára, ahol a fertőzésmegelőzés érdekében szeretnének korszerűsíteni.

•  Fotó: Beliczay László Galéria

Fotó: Beliczay László

Az ülésen jelen volt egy Templom utcai lakó is, aki az ottani villanyhálózat ügyének rendezését sürgette, jelezve, hogy ő törvényesen szeretne áramhoz jutni, de úgy érzi, hogy a hivatal nem partner ebben, hiszen nem kapott meg időben bizonyos engedélyeket. A főjegyző jelezte, hogy az ilyen jellegű problémákat inkább a hivatali alkalmazottak fogadóóráján kell bemutatni, hiszen tanácsülésen erre nem tudnak reagálni, mivel nem készültek fel a témával kapcsolatos információkkal. Gálfi hangsúlyozta,

tudatában van annak, hogy közösségi problémáról van szó és támogatja a törvényes megoldást, ahogy ezt a Szászok táborában kialakult helyzet esetében is tette.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 12., kedd

Lapáttal hajtotta el a medvét egy férfi, a csendőrség is megszólalt – videóval

Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.

Lapáttal hajtotta el a medvét egy férfi, a csendőrség is megszólalt – videóval
Hirdetés
2026. május 12., kedd

Elbizonytalanodtak az általános sztrájkot illetően az oktatásban dolgozók

Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.

Elbizonytalanodtak az általános sztrájkot illetően az oktatásban dolgozók
2026. május 12., kedd

Felpörög a brassói repülőtér: emelkedik az utasforgalom, hamarosan a bővítés is elkezdődik

Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.

Felpörög a brassói repülőtér: emelkedik az utasforgalom, hamarosan a bővítés is elkezdődik
2026. május 12., kedd

ANAF-tehetetlenség: több mint kétmilliárd lej adótartozást nem tudnak behajtani

Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.

ANAF-tehetetlenség: több mint kétmilliárd lej adótartozást nem tudnak behajtani
Hirdetés
2026. május 12., kedd

Anyamedvét és bocsokat kellett elhajtani egy háromszéki iskola udvaráról

Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.

Anyamedvét és bocsokat kellett elhajtani egy háromszéki iskola udvaráról
2026. május 12., kedd

Súlyos vádak egy csecsemő halála miatt az egyik bukaresti szülészet ellen

Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.

Súlyos vádak egy csecsemő halála miatt az egyik bukaresti szülészet ellen
2026. május 12., kedd

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Megalakult a Tisza-kormány
Megalakult a Tisza-kormány
2026. május 12., kedd

Megalakult a Tisza-kormány

Hirdetés
2026. május 12., kedd

Jégesőt is kaphatunk a nyakunkba, a csapadékkal együtt lehűlés is érkezik

Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.

Jégesőt is kaphatunk a nyakunkba, a csapadékkal együtt lehűlés is érkezik
2026. május 12., kedd

Előzetesbe került a 18 éves diáklányt meggyilkoló férfi

Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.

Előzetesbe került a 18 éves diáklányt meggyilkoló férfi
2026. május 12., kedd

Technokrata miniszterelnököt nevezhet ki Nicușor Dan

Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.

Technokrata miniszterelnököt nevezhet ki Nicușor Dan
Hirdetés