
Két székelyudvarhelyi napköziben a játszóterek nem voltak biztonságosak, ezért ideiglenesen mindkettőnek a használatát felfüggesztette a fogyasztóvédelem. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Csíkszeredai és székelyudvarhelyi napköziket ellenőrzött az elmúlt időszakban a megyei fogyasztóvédelmi hatóság, amelynek munkatársai főként az egységek játszóterein észleltek szabálytalanságokat.
2024. október 08., 12:122024. október 08., 12:12
Négy napközit ellenőrzött a fogyasztóvédelem a közelmúltban, és ezek közül csak egynél nem találtak problémát. Amint arról Laurențiu Moldovan, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője a Székelyhont tájékoztatta,
Az egyik játszótér három játékelemére nem voltak kifüggesztve a biztonságra vonatkozó tájékoztatók, ami miatt ugyan mindössze figyelmeztetést kapott az intézmény, de a játszótér használatát a hiányosság rendezéséig felfüggesztette a fogyasztóvédelem.
Nagyobb gondok a másik székelyudvarhelyi napköziben kerültek felszínre: ott meg is volt rongálódva a játszótéri hinta és a csúszda. Emiatt
Adminisztratív jellegű hiányosságokat is talált a szakhatóság az egyik ellenőrzött napköziben: nem volt még érvényes szerződésük az oda járó gyerekek szüleivel. Ez egyelőre figyelmeztetést vont maga után.
Az ellenőrzések a jövőben folytatódnak, de még kérdéses, hogy milyen ütemben, ugyanis – amint azt Laurențiu Moldovan elmondta – személyzethiánnyal küszködik a szakhatóság, és az elmúlt időszakban a szabadságolások is lassították az ellenőrzési folyamatokat. Jelenleg személyzetbővítésre várnak.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
A mai nappal, négy év után megszűnik a háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
2 hozzászólás