
Két székelyudvarhelyi napköziben a játszóterek nem voltak biztonságosak, ezért ideiglenesen mindkettőnek a használatát felfüggesztette a fogyasztóvédelem. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Csíkszeredai és székelyudvarhelyi napköziket ellenőrzött az elmúlt időszakban a megyei fogyasztóvédelmi hatóság, amelynek munkatársai főként az egységek játszóterein észleltek szabálytalanságokat.
2024. október 08., 12:122024. október 08., 12:12
Négy napközit ellenőrzött a fogyasztóvédelem a közelmúltban, és ezek közül csak egynél nem találtak problémát. Amint arról Laurențiu Moldovan, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetője a Székelyhont tájékoztatta,
Az egyik játszótér három játékelemére nem voltak kifüggesztve a biztonságra vonatkozó tájékoztatók, ami miatt ugyan mindössze figyelmeztetést kapott az intézmény, de a játszótér használatát a hiányosság rendezéséig felfüggesztette a fogyasztóvédelem.
Nagyobb gondok a másik székelyudvarhelyi napköziben kerültek felszínre: ott meg is volt rongálódva a játszótéri hinta és a csúszda. Emiatt
Adminisztratív jellegű hiányosságokat is talált a szakhatóság az egyik ellenőrzött napköziben: nem volt még érvényes szerződésük az oda járó gyerekek szüleivel. Ez egyelőre figyelmeztetést vont maga után.
Az ellenőrzések a jövőben folytatódnak, de még kérdéses, hogy milyen ütemben, ugyanis – amint azt Laurențiu Moldovan elmondta – személyzethiánnyal küszködik a szakhatóság, és az elmúlt időszakban a szabadságolások is lassították az ellenőrzési folyamatokat. Jelenleg személyzetbővítésre várnak.
Medvék jelenléte miatt riasztották szerda délután a Fenyéd községhez tartozó Küküllőkeményfalva lakóit. Este újabb két településen riasztottak a nagyvad miatt.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
2 hozzászólás