
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Udvarhelyszéken két, míg Gyergyószéken egy motoros balesetet jegyzett az elmúlt hétvégén a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság – derül ki a hatóság hétfői közleményéből.
2024. április 29., 17:332024. április 29., 17:33
2024. április 29., 17:372024. április 29., 17:37
Székelyudvarhelyről Oroszhegy irányába közlekedett motorbiciklijével pénteken az a 28 éves férfi, aki tisztázatlan okok miatt elvesztette irányítását a járműve felett, majd az úttestre esett. A balesetben a sofőr, illetve 26 éves női utasa is sérüléseket szenvedett. A motorkerékpár vezetője nem volt alkohol hatása alatt a baleset bekövetkeztekor.
Hasonló eset történt szombaton Szentábrahám községben is, amikor egy 54 éves férfi Székelykeresztúr irányából Etéd felé haladt motorbiciklijével, majd elvesztette irányítását a jármű felett. A balesetben a vezető és 50 éves utasa is megsérült, ezért kórházba kellett szállítani őket.
Másnap a 12C jelzésű országúton (a Gyilkostótól Gyergyószentmiklós felé) közlekedett egy 36 éves autóvezető, amikor egyelőre ismeretlen okok miatt átsodródott a szembe jövő sávra, ahol motorkerékpárral ütközött. Utóbbit egy 49 éves férfi vezette, akit sérülései miatt kórházba szállítottak. Sem az áldozat, sem az autó sofőrje nem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
szóljon hozzá!