Hirdetés
Hirdetés

Több mint tízezren voltak a Feltöltőn

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

Három nap alatt több mint ötven programot kínáltak a keresztény értékek szerint a hétvégén Gyergyószentmiklóson. Feltöltő Keresztény Zenefesztiválon számos előadás és koncert mellett volt ifi- és gyermekfeltöltő, gasztroutca, kórustalálkozó, keresztény motorostalálkozó, ökumenikus istentisztelet is. Több mint tízezren választották a feltöltődés e formáját.

Barabás Orsolya

2022. június 26., 17:392022. június 26., 17:39

2022. június 30., 11:292022. június 30., 11:29

Ismét sokakat mozgatott meg a Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Gyergyószentmiklóson, hiszen minden programon meghaladta a résztvevők száma a százat, de voltak koncertek, ahol tízezren is voltak.

Pénteken dr. Pécsi Rita neveléskutató tartott két igazán lélekfeltöltő előadást, a hatékony munkavégzés és a kapcsolataink kulcsa, illetve a rejtett tartalékaink kapcsán. A közkedvelt magyarországi szakember nem titkolta, hogy

annak ellenére, hogy tudjuk a jót, gyakran tesszük a rosszat,

és sokszor gondolkodunk úgy a dolgokról, mint a szakállról, vagyis hogy magától értetődően növekszik.

Hirdetés

Két szabadtéri kiállítást csodálhattak meg az érdeklődők Gyergyószentmiklós főterén. Kolcsár Béla gyergyószéki templomokat bemutató fotókiállítása és a Pest Megyei Értéktár vándortárlata egész hétvégén sokakat vonzott.

Már az első nap megtelt élettel a Virág lakónegyed lezárt része, a gyermekeket az Iszkiri koncertje mozgatta meg, de fellépett az Independance, a Band'Ora, a Fundamentum és a PZM is. A FeltöltŐ első napja éjszakai fürdőzéssel zárult.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

Fiatalok, kórusok és motorosok is találkoztak

Minden korosztályra igyekeztek figyelmet fordítani a programok révén. Szombaton reggel

megérkezett a Feltöltő Expressz, amely magyarországi keresztényeket hozott el Gyergyószentmiklósra, hogy közösen éljenek meg a helyiekkel két napot.

Kárpát-medencei szintű ifjúsági találkozó keretében a fiatalokat szólították meg, akik játék, túrázás, foglalkozások és partizás mellett a lelki motiváció jegyében töltöttek el több órát.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

A Gyerekfeltöltőn is több mint ezer gyermek vett részt, a Művelődési Ház melletti parkban a legkisebbektől a tizenévesekig mindenki talált kedvére való programpontot, miközben az így gyűjtött tálentumokat ugrálóvárra, csúszdázásra, arcfestésre vagy játékra válthatták be.

A motorosok is találkoztak ezen a hétvégén Gyergyószentmiklóson, több mint százan burrogtattak a város utcáin, fogadták az áldást, sőt élményeiket is megosztották az érdeklődőkkel, hogyan jutottak el cigipénzből Mongóliába vagy a családdal a Balkánra.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

Az esti koncerteken több mint tízezren vettek részt, a gyerekkoncert után a Kiút Zenekar, a CSIT Band, Hanna, az Unless, Independance, illetve Pintér Béla szórakoztatta a közönséget, bizonyítva, hogy

Istent dicsőítve is lehet bulizni.

A fiatalok éjszakába nyúló teraszpartival zárták a napot.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

A szeretet megélése felüdít

Vasárnap délben a több mint másfél órás ökumenikus istentiszteletre a Glory Dicsőítő Zenekar hangolta rá a kétezernél több jelenlévőt.

„Többször rácsodálkoztam már arra, hogy egy olyan korban, amikor a megelőző időkhöz képest sokkal több a szabadidő, jóval kevesebb a fizikai munka, mégis milyen sokan panaszkodunk fáradtságra, kimerültségre.

Idézet
Lelkileg a mai ember fáradtsága más, mint a régieké, akik elsősorban testileg fáradtak el, de szellemileg, lelkileg tudtak frissebbek, üdébbek lenni”

– fejtegette Keresztes Zoltán, a Szent István római katolikus templom plébánosa, aki szerint a szellemi, lelki fáradtságnak sokféle oka van, ezek közül a legfontosabb, ami az emberségünk lényegéhez kötődik, ez pedig a személytelenség, a szeretet személyes átélésének és viszonzásának hiánya.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

„Amikor Jézus az evangéliumban arra biztat minket, hogy hozzá menjünk, ha elfáradtunk, mert felüdít bennünket, akkor mindenekelőtt a szeretet megélésének lehetőségét akarja nekünk visszaadni” – tette hozzá Keresztes Zoltán atya.

„Sok minden elválaszt Urunk, elválaszt egymástól és elválaszt tőled, ezeket szeretnénk most őszintén megvallani és letenni eléd. Ahhoz, hogy igazán rád tudjunk figyelni, szeretnénk ha hegyeket mozdítanál meg, a közömbösség hegyét, a bűneink hegyét, az előítéletek hegyét, és annyi mindent, ami ott tornyosul és eltakar előled minket, vagy téged mielőlünk” – fohászkodott Mátyás István református lelkész.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

„Csodálatos, hogy ezekben a napokban Gyergyószentmiklóson összesereglett ezrek dicsőíteni szeretnék az Atyát, aki a Fiú által, a Szentlélekben egy közösségben von össze mindenkit. Megtisztelő számomra, hogy ma én is itt lehetek, és együtt dicsőíthetek és tanúságot tehetek. A dicsőítés az emberi léleknek a hangja, amely engedi, hogy az Isten lelke szóljon benne” – fogalmazott prédikációjában Dávid György főesperes-plébános.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

„Bejárjuk az elmúlt napokat. Megállunk a reggeli fohászoknál, a munka fáradtságos, mégis áldásos pillanatainál, az előadások meghittségénél és tanulságánál, az épített örökségünk örökkévalóságánál, a motorosok találkozásánál, a koncertek, a téged dicsőítő dallamok hangjainál, az éjszakai fürdőzésnél, a kisgyermekek tálentumainak felfedezésénél, a megtett túrák elcsendesedésénél, a kórustalálkozó együttléténél, a papokkal, lelkészekkel eltöltött bizalmas beszélgetéseknél, a fiatalok őszinte beszédénél, majd az esti, olykor őrültnek tűnő táncánál, és beleborzongunk, libabőrösök leszünk attól a gondolattól, hogy mi mindezeknek a részesei lehettünk általad. És most a feléd szálló imádságunkban a köszönet és a hála érzése egymásba ölelkezve, mint két szerelmes fiatal lélek, kik tudják, mit jelent kettőből eggyé formálódni” – mondta Kerekes Mónika unitárius lelkész.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

Az istentisztelet alatti perzselő hőséget hirtelen érkező zápor váltotta, amiért szintén hálát mondtak a jelenlévők. Sokan a gasztroutca finomságai mellett folytatták a napot. Az esti órákban is lesznek koncertek, 18 órától Csiszér László és Prazsák László, majd az Eucharist és Mező Misi lép fel, aztán a fesztivált Andelic Jonathan koncertje zárja.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

Felekezettől függetlenül összetartozunk

„Nagyon szép perceket, órákat éltünk át a hétvégén. Végtelenül hálás vagyok, hogy együtt élhettük át a nagy találkozások pillanatait. A közösségben rejlő erő, az egymás iránti szeretet megerősített minket abban, hogy felekezettől függetlenül összetartozunk” – hangsúlyozta Kántor Boglárka, a Feltöltő Keresztény Zenefesztivál egyik főszervezője.

•  Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál Galéria

Fotó: Feltöltő Keresztény Zenefesztivál

„Csodálatos megtérésekben, csillogó szemekben, legördülő könnycseppekben, ölelésekben gazdag napokat éltünk meg. Hálás vagyok azért, mert azt érezzük, hogy igény van erre a rendezvényre, nem dolgozunk hiába. A fesztivál megszervezésével az volt a célunk, hogy a Jóisten szeretetét és kegyelmét megmutassuk mindenkinek, főleg azoknak, akik ezt még nem érezték, nem tapasztalhatták meg. Hogy mindenki felfedezhesse, nem a földi értékek tesznek minket boldoggá és örömteli emberekké, hanem a Jóisten végtelen szeretete” – fogalmazott Görgicze Emőke szervező.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 19., kedd

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett

Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe

A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe
2026. május 19., kedd

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik

A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik
2026. május 19., kedd

Úgy tűnik, lesz elég körzeti állatorvos Hargita megyében

Nem a legvonzóbb manapság a körzeti állatorvosi hivatás, ezért a bizonytalankodókat győzködni kellett, hogy legyen elég jelentkező a megüresedett körzeti állatorvosi helyekre Hargita megyében.

Úgy tűnik, lesz elég körzeti állatorvos Hargita megyében
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint

A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint
2026. május 19., kedd

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálintot

Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálintot
2026. május 19., kedd

Pont lejár búcsúkezdésre a most kiadott időjárási riasztás

Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Pont lejár búcsúkezdésre a most kiadott időjárási riasztás
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Búcsús szentmise a Madarasi Hargitán

Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.

Búcsús szentmise a Madarasi Hargitán
2026. május 19., kedd

A nyár kezdetének időjárásába is betekintést nyújt a négyhetes előrejelzés

Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.

A nyár kezdetének időjárásába is betekintést nyújt a négyhetes előrejelzés
2026. május 19., kedd

Nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügy igazságügyi tárcánál lévő dossziéját

Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.

Nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügy igazságügyi tárcánál lévő dossziéját
Hirdetés