Hirdetés
Hirdetés

Több mint tízezren szórakoztak a hétvégén Gyergyószéken, a szervezők szerint van igény az Egyfesztre

Albu István, Kassay Péter és Barti Tihamér. Elégedettek az Egyfeszt rendezvénysorozattal •  Fotó: Gergely Imre

Albu István, Kassay Péter és Barti Tihamér. Elégedettek az Egyfeszt rendezvénysorozattal

Fotó: Gergely Imre

Még nem összesítettek mindent, de az eladott jegyek alapján már tudható, hogy több mint tízezer látogatója volt a gyergyószéki Egyfeszt összművészeti fesztiválnak. A szervezők úgy látják, mindenképpen van igény erre a rendezvénysorozatra, és hamarosan elkezdik a második kiadás előkészítését.

Gergely Imre

2021. augusztus 02., 15:262021. augusztus 02., 15:26

Az elmúlt napok bebizonyították, hogy Székelyföldön helye van egy összművészeti fesztiválnak, és

Gyergyószéken vannak olyan értékek, amelyeket érdemes megmutatni a vendégeknek, az esemény pedig bőséges és minőségi kulturális kínálattal tud gazdagodni

– fogalmazta meg Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke az Egyfesztet lezáró sajtótájékoztatón. Hozzátette:

két és fél év tervezgetés és több, mint százfős szervezőcsapat munkája van abban, ami az elmúlt napokban megtörtént Gyergyószentmiklóson és a környező településeken.

Köszönetet mondott a szervezésben résztvevőknek, támogatóknak, önkénteseknek, és a települések polgármestereinek is, amiért bekapcsolódtak a fesztiválba, és így

Gyergyószék egységesen mutathatta meg magát az idelátogatóknak.

Kassay Péter főszervező rámutatott, a két év az elméleti tervezésről szólt, a megvalósítást a járvány tette nagyon nehézzé, míg februárban eldöntötték, hogy lesz fesztivál, bármi történjék is, azóta zajlott a tényleges szervezési folyamat. Mindezt úgy, hogy

februárban nem lehetett tudni, hogy július végén milyen járványügyi szabályozások korlátozások lesznek érvényben, és a szervezés ideje alatt is több alkalommal módosultak ezek a rendelkezések.

•  Fotó: Egyfeszt Galéria

Fotó: Egyfeszt

Kassay hozzátette, a saját elvárásait felülmúlta a résztvevők létszáma, az eddig ismert adatok alapján biztos, hogy tízezernél jóval többen vettek részt a programokon. A 800 tervezett programpontból a kevés kivétellel mindegyiket meg is tudták tartani. Volt ahol kevesebben vettek részt, de

teltházas események és voltak, amelyeken ennél is jóval többen buliztak.

Bebizonyosodott, hogy nem csak olcsó szórakozást nyújtó eseményekre van igény, van értelme minőségi értéket, művészetet kínálni az embereknek – szögezte le

A Figura Stúdió Színház igazgatója, Albu István, megjegyezve, hogy szinte csoda, hogy ez így megvalósulhatott.

Sokan bizalmatlanok voltak az elején, nem tudták, hogy mit várhatnak el a rendezvényektől, de minden nap többen és többen kapcsolódtak be, ami azt mutatja, hogy aki kijött és megtapasztalta, hogy miről is szól ez az egész, otthon pedig elmondta ismerőseinek hogy igenis, ez jó és érdemes ebben részt venni.

A szervezők elmondása szerint a nagykoncertek közönségének legnagyobb része oltási igazolással rendelkezett, kisebb volt azoknak az aránya, akik igénybe vették a gyorstesztelési lehetőséget. Jó hír az, is, hogy minden egyes elvégzett teszt negatív eredményt mutatott.

Idézet
Rengeteget tanultak az első Egyfeszt során, jövőre már ennek tudatában szervezik meg az eseményt. Voltak hibák, szervezési bakik, ezeket menet közben korrigálták

– mondták a szervezők.

•  Fotó: Egyfeszt Galéria

Fotó: Egyfeszt

Kiemelték, hogy a közönség is elismerést érdemelt, civilizált, kulturált hozzáállással vettek részt a programokon, semmiféle említésre méltó rendbontásról nem tudnak.

Hozzá kell még szoknia Gyergyószéknek az Egyfeszthez, és idő kell még, hogy elmenjen a híre, hogy majd a mostaninál sokkal többen érkezzenek ide. Elindult valami, és jó úton indult el, és ami nagyon lényeges: 2022-ben is lesz Egyfeszt – hangzott még el a kiértékelőn.

Hirdetés

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 25., csütörtök

Egyre fokozódik a hőség, hétfőig marad a kánikula

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.

Egyre fokozódik a hőség, hétfőig marad a kánikula
Hirdetés
2026. június 25., csütörtök

Helyreállították a Jávárdi-vízesést

A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.

Helyreállították a Jávárdi-vízesést
Helyreállították a Jávárdi-vízesést
2026. június 25., csütörtök

Helyreállították a Jávárdi-vízesést

2026. június 25., csütörtök

Tüntetéssel indul a nyár a szakszervezetis pedagógusoknak

A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.

Tüntetéssel indul a nyár a szakszervezetis pedagógusoknak
2026. június 25., csütörtök

Narancssárga jelzésű hőségriasztás lesz érvényben Maros megyében is

Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Narancssárga jelzésű hőségriasztás lesz érvényben Maros megyében is
Hirdetés
2026. június 25., csütörtök

Csak nőni és nőni fog Románia államadóssága egy jelentés szerint

Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.

Csak nőni és nőni fog Románia államadóssága egy jelentés szerint
2026. június 25., csütörtök

Nicușor Dan: Nyugat-barát kisebbségi kormány körvonalazódik a pártegyeztetések során

A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.

Nicușor Dan: Nyugat-barát kisebbségi kormány körvonalazódik a pártegyeztetések során
2026. június 25., csütörtök

Pusztító földrengések voltak Venezuelában: az első becslések szerint akár több tízezren is meghalhattak

Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.

Pusztító földrengések voltak Venezuelában: az első becslések szerint akár több tízezren is meghalhattak
Hirdetés
2026. június 25., csütörtök

Négy helyszínen, színes programokkal kezdődnek a városnapok Marosvásárhelyen

Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.

Négy helyszínen, színes programokkal kezdődnek a városnapok Marosvásárhelyen
2026. június 25., csütörtök

Zetelakán volt a legtöbb medveriasztás az év első felében

Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.

Zetelakán volt a legtöbb medveriasztás az év első felében
Hirdetés