
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Óvatosságra intik a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület tagjai a Szejkefürdőre látogatókat, hiszen több mint tizenöt medve él a környékbeli erdőkben, amelyekkel rendszeresen találkoznak az arra járók. Főleg az esti és a hajnali órákban vannak problémák.
2019. július 31., 22:012019. július 31., 22:01
Túlszaporodtak a medvék a Szejkefürdő környékén, ha a bocsokat is számításba vesszük, akkor több mint tizenöt egyedről tudnak a vadászok – fejtette ki a Székelyhonnak Mărmureanu-Bíró Leonárd, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület igazgatója. Mint mondta, a nagyvadakat ők és mások is látták már a Szívek sétánya mentén, a székelykapuk közelében, illetve a borvízforrás környékén is.
hiszen főleg akkor aktívak a medvék. Nap közben nem okoznak problémát. Ha valaki mégis a környékre látogat – főleg a kritikusabb időszakban –, akkor mindenképp csapjon zajt, hogy tudassa jelenlétéről a nagyvadakat. Így jó eséllyel elkerülhetők a nem várt találkozások.
Az egyesület igazgatója rámutatott, egyelőre tehetetlenek a szejkefürdői nagyvadakkal szemben, hiszen azok nem okoztak kárt, emberre sem támadtak, így sem a kilövésüket, sem pedig az elszállításukat nem hagyják jóvá a környezetvédelmi minisztériumban.
Volt, aki a borvízforrás közelében is látott medvét az esti órákban
Fotó: Veres Nándor
Mărmureanu-Bíró arra is kitért, hogy az elmúlt időszakban a Szél dombon történtek medvekárok Székelyudvarhelyen, ahol kerítéseket és gyümölcsfákat tört szét egy nagyvad – vélhetően az, amelyik az Agyagdombról költözött át oda. Máshol, például a Cserehát negyedben, a Csalókán, illetve a Bethlen és Kadicsfalvához tartozó városrészeken nem voltak problémák.
Hangsúlyozta, idén, a tavalyi évtől eltérően nem termett elég gyümölcs a Székelyudvarhely környéki erdőkben, így
Egyelőre hangyákkal és friss fűvel táplálkoznak a nagyvadak, illetve a bőséges szilvatermés tartja vissza őket a portákon és a város széléhez közel található kukáknál való élelemkereséstől. Ha valaki medvét lát a lakott területeken vagy azok közelében, mindenképp tárcsázza a segélyhívószámot, illetve a helyi rendőrség diszpécserszolgálatát is hívhatják – tette hozzá az igazgató.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
1 hozzászólás