Fotó: Facebook/Babeş-Bolyai Tudományegyetem
Több mint tizenhétezer hellyel (ezek közül mintegy ötezer ingyenessel) várja keddtől a diákokat a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) – írja az Agerpres hírügynökség.
2019. július 16., 19:292019. július 16., 19:29
2019. július 16., 19:302019. július 16., 19:30
Az egyetemi tanulmányaikat most kezdőknek 4975 ingyenes és 9400 költségtérítéses hely áll rendelkezésre, 2700-an pedig távoktatásra iratkozhatnak. A mesteri képzést kezdők számára 3375 ingyenes és 6106 térítéses helyet indítanak.
A jelentkezők az alapképzésen 244, mesterképzésen 217 szak közül választhatnak.
A felvételi ideje alatt négyszáz szálláshelyet biztosítnak, 25 lej/éjszaka áron. A felvételi vizsgák július 16-a és 31-e között zajlanak.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) szerdán közölte, hogy az egészségbiztosítások jelenlegi informatikai platformját (PIAS) 2026-ig fogják használni, amikor egy „modern, biztonságos és könnyen elérhető” rendszer váltja fel.
Újabb földrengés történt szerda reggel Romániában. A földmozgást ezúttal Buzău megyében észlelték 8 óra 31 perckor, és 3,3-as erősségű volt a Richter-skála szerint.
A Szeben megyei ügyészség őrizetbe vett, majd előzetes letartóztatásba helyezett egy 52 éves nőt és egy 53 éves férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy halálra vertek egy 67 éves férfit, majd elásták a holttestét.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 57 perckor Szatmár megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bukarest negyedik kerületi bírósága kedden elrendelte annak a 20 éves fiatalembernek az előzetes letartóztatását, aki hétfő délután halálra gázolt egy babakocsit toló 35 éves nőt a főváros Berceni nevű sugárútjának egyik gyalogátjáróján.
A Hargita Megyei Törvényszéken kezdődött meg annak a pernek a tárgyalása, amely hivatali visszaélés miatt indult Gálfi Árpád, Székelyudvarhely volt polgármestere, és négy városházi alkalmazott ellen. Az első tárgyalást elnapolták.
Égettműanyag-szagot érzett a rendőrautóban a járőregység, és amikor ki akartak szállni a szolgálati Polóból, beragadt a központi zár. Amit pedig ezután tapasztaltak, elmenne egy bohózatba is – szellőztette meg a sztorit az Europol szakszervezet.
Az a cél, hogy még idén helyreállítsák a székelyudvarhelyi Vár utcában elbontott fémszerkezetű hidat, amely balesetveszélyessé vált az elmúlt években. Hamarosan forgalmi változásokat iktatnak be, hogy enyhítsék a munkálatok miatti torlódásokat.
Korábban elkezdte idén az előző évekhez képest a téli útjelzések felszerelését a brassói regionális útügyi igazgatóság. Az időjárással magyarázzák.
3 millió eurós uniós finanszírozással létesít adatbankot az Egnosis informatikai cég és a Pro Vitam Klinika az autoimmun és ritka betegségek kutatásához. Az egyedülálló projekt célja, hogy strukturált adatokkal segítse a diagnosztizálást és a kezelést.
szóljon hozzá!