
Szécsenyben is szükség van az utak korszerűsítésére, erre is pályázni fognak
Fotó: Veres Nándor
Számos beruházás finanszírozására pályázik Csíkszereda az Anghel Saligny program biztosította alapokból, az ehhez szükséges határozatokat pénteki rendes ülésén fogadta el az önkormányzati képviselő-testület. Az igényelt összeg meghaladja a 100 millió lejt, ennek nagyobb részét a tartalékból, kiegészítésekből szeretnék megkapni.
2021. október 29., 16:402021. október 29., 16:40
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere az ülés előtti bevezetőjében kitért arra, hogy az említett programban a megyeszékhelyek 43 millió lej támogatásért pályázhatnak, viszont
A pályázatok feltétele, hogy a korszerűsítésre váró útszakaszok legyenek az önkormányzat köztulajdonában, illetve rendelkezzenek víz- és csatornahálózattal, vagy ezek kiépítése előkészületben legyen uniós- vagy kormányzati finanszírozással.
De jelentős összeget, 12 millió lejt kérnek a Nagy István festő utca felújítására, is amelynek költségeit az önkormányzat egyedül nem tudja biztosítani. Emellett a Nagymező, Olt, Sas, Levendula, Pünkösd, Lovarda, Kós Károly, Hajnal, Gyár, Akác utcákat, illetve a Harom utcai Olt-híd, valamint a Malom, Nyírfa, Kútpatak utcai kisebb hidakat újítanák fel. Nem kis pénzről van szó:
Ezekkel a határozatokkal kapcsolatban Szőke Domokos képviselő észrevételeket tett: mint mondta,
Mivel a hidak esetében még nem voltak szakértői vizsgálatok, a tervezői megoldásoknak elfogadhatóknak, fenntarthatóknak kell lenniük, a tanulmányokat lépcsőzetesen kell átvenni, és olyan utcákban, mint a Hajnal vagy Akác, elég lehet egy főjavítás is.
A város a Forest Közösségi Fejlesztési Egyesület mezei utak felújítását célzó pályázatában is részt vesz, így
A testület a helyi költségvetés módosításáról is döntött, mivel a kormány tartalékalapjából
Elfogadták a sétálóutcába történő autós behajtás szabályzatát, amelyet a Lejtő utcai sorompó fog korlátozni. A szabályzat szerint, amelyet januártól alkalmaznak majd,
A sorompó kártya, illetve kód használatával lesz nyitható, ez a sétálóutcai és Lejtő utcai lakók, illetve az ott vállalkozásokat működtetők számára biztosít majd akadálytalan bejutást, akik autóikkal nem parkolhatnak az utcában, csak az udvarokon.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
1 hozzászólás