
Fotó: Bodor Attila
Karácsony napján nagyon sokan siettek a maroshévízi robbanás miatt bajbajutottak megsegítésére. Három lépcsőházban kell helyreállítani a nyílászárókat.
2024. december 25., 14:462024. december 25., 14:46
2024. december 25., 16:252024. december 25., 16:25
Amint azt ismertettük, kedd este robbanás rázta meg Maroshévízen a Dealului utcát, jelentős károkat okozva a H3-as tömbház mind a 20 lakásában. Személyi sérülés nem történt, de az anyagi károk jelentősek.
Buzila Victor Sebastian polgármester és Bodor Attila Béla alpolgármester is közzétette azt a felhívást, amelyben az önkormányzat támogatását ígérik a károsultaknak, ugyanakkor a lakosság segítségét is kérik. Amint írják, sok érintett nehéz helyzetbe került, mivel nincs elegendő anyagi forrásuk otthonaik helyreállítására.
Fotó: Bodor Attila
A Sfântul Ilie Toplița Egyesület adománygyűjtő kampányt indított, hogy segítse a H3-as tömbház lakóit otthonaik újjáépítésében. Minden adomány, legyen bármilyen csekély, hatalmas segítséget jelent! - olvasható a felhívásban.
Az alábbi számlaszámra lehet adományozni: ASOCIAȚIA SFÂNTUL ILIE TOPLIȚA
RO94 RNCB 0157 1355 7809 000. További információk Olga Dobrean-tól kérhetők a 0726677651-es telefonszámon.
Fotó: Bodor Attila
Bodor Attila alpolgármestert is munka közben értük el telefonon, aki elmondta, hogy a robbanás utáni estén gyors szükségmegoldásként műanyag fóliával igyekeztek pótolni a kitört ablakokat, ajtókat, szerdán pedig már zajlik az új nyílászárók cseréje.
Egy gyergyóditrói cég, a Fortrans Detroit a megkeresésre válaszolva azonnal vállalta, hogy a helyszínre szállítja az új bejárati ajtókat, amelyek legnagyobb részét már be is szerelték. Az ablakok javítása következik. Munkaerőben nincs hiány, körülbelül százan dolgoznak önkéntesen a károsodott tömbházaknál.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!