
Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Kihirdette csütörtökön a Maros megyei önkormányzat a marosvásárhelyi Transilvania repülőtér kifutópályájának felújítási munkálataira kiírt versenytárgyalás nyertesét.
2017. szeptember 07., 20:412017. szeptember 07., 20:41
2017. szeptember 07., 20:412017. szeptember 07., 20:41
„A beérkezett négy ajánlat ellenőrzését és kiértékelését követően a PORR Construct Kft. és a Geiger Transilvania Kft. által alkotott társulás nyerte el a munkálatok kivitelezését. A beruházás összértéke, az általuk benyújtott ajánlat alapján, 53 535 999,28 lej áfával együtt. A műszaki dokumentáció alapján a felújítás keretében a következő munkálatokat kell elvégezni: a kifutópálya felújítása, a forgalmi előtér felújítása, az összekötő út helyreállítása és összekapcsolása a kifutópályával, a kiszolgálóutak felújítása, a mozgási területeken található útburkolati jelzések felújítása, új esővíz- és szennyvízhálózat, valamint szennyvíztisztító rendszer kiépítése, fényrendszer és elektromos vezetékek felújítása, földmunkálatok” – idézi az Agerpres hírügynökség a megyei önkormányzat közleményéből. Amennyiben a versenytárgyalás eredményét nem fellebbezik meg, és aláírják a szerződést,
attól a naptól kezdődően, hogy a megyei tanács kiadta a munkálatok elkezdésére vonatkozó rendeletet.
A Transilvania repülőtér vezetősége 2016 novemberében jelentette be, hogy az egyetlen fapados légitársaság, amely rendszeresen üzemeltetett járatokat a légi kikötőből, két hétre Kolozsvárra költözteti azokat. Az intézkedés akkor 23 érkező és 22 induló gépet jelentett. Később a légitársaság vezetősége úgy döntött, addig fogja a kolozsvári repülőtérről működtetni marosvásárhelyi járatait, amíg felújítják a Transilvania repülőtér kifutópályáját.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!