Hirdetés
Hirdetés

Több mint ötszáz Hargita megyei egészségügyi alkalmazott kapta meg a veszélyességi pótlékot

A megyében működő kórházakban 176-an, a háziorvosi rendszerben 332-en kaphatták meg a juttatást a tavalyi szükségállapot idejére •  Fotó: Beliczay László

A megyében működő kórházakban 176-an, a háziorvosi rendszerben 332-en kaphatták meg a juttatást a tavalyi szükségállapot idejére

Fotó: Beliczay László

Közel 1,3 millió lejnyi veszélyességi pótlékot kapott összesen mintegy félezer, a Hargita megyei egészségügyi rendszerben dolgozó alkalmazott a 2020 tavaszán elrendelt szükségállapot idejére.

Széchely István

2021. január 13., 10:092021. január 13., 10:09

2021. január 13., 11:032021. január 13., 11:03

December második felében jelent meg a Hivatalos Közlönyben annak a tavaly nyári sürgősségi kormányrendeletnek az alkalmazási módszertanát tartalmazó rendelet, amely kiterjeszti a havi 2500 lejes veszélyességi pótlékra jogosultak körét.

Hirdetés

A szabályozás értelmében megkaphatták a veszélyességi pótlékot azok a háziorvosi rendelőkben, laboratóriumokban, képalkotó diagnosztikai laboratóriumokban, járóbeteg-szakrendelőkben dolgozó orvosi, ápoló- és kisegítőszemélyzet tagjai, valamint a gyógyszertárak, fogorvosi rendelők, és az egészségbiztosítási pénztárral szerződésben álló más egészségügyi szolgáltatók alkalmazottai is, akik

a szükségállapot idején végzett munkájuk során koronavírusos vagy fertőzésgyanús beteggel kerülhettek kapcsolatba, vagy ha az említett csoportba tartozók munkájuk során megfertőződtek.

Félezer személyt érint

Az említett szabályozás Hargita megyében 508 egészségügyben dolgozó alkalmazottat érintett, ők már meg is kapták a 2500 lejes veszélyességi pótlékokat.

A háziorvosi rendszerben 332 alkalmazottnak összesen 830 ezer lejt utalt ki az egészségbiztosítási pénztár, a kórházakban dolgozók közül 176-an kaptak juttatást 440 ezer lej összértékben

– tájékoztatott a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár. Ugyanakkor azt is közölték, hogy a veszélyességi pótlékra jogosultak a vonatkozó törvény értelmében havi egy juttatást kaphattak akkor is, ha több egészségügyi intézményben dolgoztak a szükségállapot idején.

Az érintettek, a szóban forgó időszakban ledolgozott munkanapok számától függetlenül legfeljebb két hónapra – a március 16. – április 14. közti időszakra, valamint az április 15. – május 14. közti periódusra – részesültek a juttatásban.

Ezúttal egyébként többen kapták meg a 2500 lejes veszélyességi pótlékot, mint tavaly májusban. Akkor még csak a Covid-háttérkórházakban a koronavírusos betegek ellátásban, diagnosztizálásban, kezelésében közvetlenül részt vevő egészségügyi dolgozók kaphatták meg a juttatást: ezeknek a kritériumokinak akkor 317 kórházi alkalmazott felelt meg, 176 a székelyudvarhelyi kórházban és 141 a csíkszeredai kórházban.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 24., szombat

Újabb földrengés volt az országban, ebben a hónapban már a tizennegyedik

A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Újabb földrengés volt az országban, ebben a hónapban már a tizennegyedik
Hirdetés
2026. január 24., szombat

Új fordulat a csenei gyilkosságban: kábítószer-ügyben is nyomoznak

A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.

Új fordulat a csenei gyilkosságban: kábítószer-ügyben is nyomoznak
2026. január 24., szombat

Ilie Bolojan: a PSD-nek kell eldöntenie, marad-e a kormánykoalícióban

A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.

Ilie Bolojan: a PSD-nek kell eldöntenie, marad-e a kormánykoalícióban
2026. január 23., péntek

A februári sívakációt érinti a következő tanév legfőbb változása

Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.

A februári sívakációt érinti a következő tanév legfőbb változása
Hirdetés
2026. január 23., péntek

Szánkózás közben esett a folyóba két kisgyerek, egyikük eltűnt a jeges vízben – frissítve

Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

Szánkózás közben esett a folyóba két kisgyerek, egyikük eltűnt a jeges vízben – frissítve
2026. január 23., péntek

Lehet, hogy mégsem vezetik ki a gázárplafont áprilisban

A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.

Lehet, hogy mégsem vezetik ki a gázárplafont áprilisban
2026. január 23., péntek

Lavina volt egy romániai út közelében – fotók

Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.

Lavina volt egy romániai út közelében – fotók
Hirdetés
2026. január 23., péntek

Továbbra sincs döntés Borbolyék fellebbezéséről

Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.

Továbbra sincs döntés Borbolyék fellebbezéséről
2026. január 23., péntek

Csíkszeredában és Marosvásárhelyen is aláírásokat gyűjtenek az adók csökkentésére

Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.

Csíkszeredában és Marosvásárhelyen is aláírásokat gyűjtenek az adók csökkentésére
2026. január 23., péntek

Átadtuk a Székelyhon Mit tartogat 2026? játékának nyereményét

Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.

Átadtuk a Székelyhon Mit tartogat 2026? játékának nyereményét
Hirdetés