
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Gyorsabban hajtanak a kelleténél, nem kapcsolják be a biztonsági övet, telefonálnak autóvezetés közben – ezek sofőrök által a leggyakrabban elkövetett vétségek.
2017. augusztus 21., 16:192017. augusztus 21., 16:19
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedési szolgálata a közlekedésbiztonság javításáért folyamatosan ellenőrzi a közutakat. Ezeket az ellenőrzéseket a hétvégi napokon fokozza. Az elmúlt héten az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti szolgálata indított nagyobb arányú ellenőrző akciót.
Amint a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője, Andreea Pop tájékoztatott, 231 esetben azért kellett bírságot kiszabni, mert a vezetők túllépték a megengedett sebességhatárt, 118 esetben pedig nem használták a biztonsági övet. További 11 esetben telefonáltak vezetés közben handsfree-eszköz, vagy kihangosítás nélkül, a telefont kézben tartva. Ezen kívül négy esetben értek tetten olyan vezetőket, akik kormánykerékhez ülés előtt alkoholt fogyasztottak.
Tizenöt gépjárművezetőt azért bírságoltak meg, mert nem adott elsőbbséget az átjárón áthaladó gyalogosnak, ötöt azért, mert egy másik járműnek nem adott elsőbbséget, 16-an voltak, akik szabálytalanul előztek, 19 esetben a kerékpárosok nem tartották be a közlekedési szabályokat, négy esetben pedig szekeresekre róttak ki bírságot. Nem úszták meg azok a gyalogosok sem, akik szabálytalanul közlekedtek az úttesten, vagy nem az arra kijelölt helyen keltek át rajta. Közülük 93 személy került a bírságoltak közé.
A rendőrök bevontak 31 forgalmi és 71 gépjárművezetői engedélyt. Amint a rendőrségi szóvivő közölte, a közeljövőben hasonló megelőzést célzó akciókra kerül sor.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!