
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt hétvégén 4175 sürgősségi esetben volt szükség a tűzoltók közbelépésére, 3249 esetben pedig a rohammentősökére – derül ki az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) hétfői tájékoztatásából.
2022. szeptember 19., 13:552022. szeptember 19., 13:55
A katasztrófavédelem csapatai az akciók nagy részében egészségügyi sürgősségi helyzeteket oldottak meg, de emellett
Huszonegy alkalommal autóbaleset következtében roncsok közé szorult embereket kellett kiszabadítaniuk a megrongálódott járművekből.
a tájékoztatásban ugyanakkor arra is kitérnek, hogy közúti balesetben az elmúlt hétvégén három ember vesztette életét. Szintén a hétvégén huszonötször volt szükség a lakosság figyelmeztetésére a RO-alert rendszeren keresztül, tizenhét esetben vadállatok közelsége, nyolc alkalommal pedig a szélsőséges időjárás miatt.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!