
Fotó: Erdély Bálint Előd
Összesen öt góllal és 4195 lejnyi összegyűjtött támogatással zárult az idei – sorban immáron a hatodik – A nagy dobás! elnevezésű jótékonysági sportesemény. A székelyudvarhelyi Rákóczi Centerben megrendezett adománygyűjtő floorballmérkőzésen beteg kisbaba javára gyűjtött a két helybéli floorballcsapat.
2019. december 23., 11:222019. december 23., 11:22
A vasárnapi mérkőzés első gólját a Black 69 ütötte, végül a 69-esek 3–2-re nyertek a Floorbullsszal szemben. A mérkőzés tétje azonban ennél jóval nagyobb volt: a fiúk
A születése közben édesanyját elvesztett kislány látása sérült, ezért magyarországi műtétre szorul.
Édesapja, Attila munkáját feladata, hogy megfelelően tudja gondozni a kislányt, ebben szándékoznak segíteni a floorballos fiúk és az Areopolis Floorball Sportegyesület. A mérkőzés előtt vásárolt, a félidőben a pályára bedobált színes labdákból, illetve a más felajánlásokból összesen több mint négyezer lej gyűlt a kis Szende javára.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Románia földgázkitermelése 2025-ben 7,503 millió tonna kőolaj-egyenértéket (toe) tett ki. Ez 0,9 százalékos, azaz 67 500 toe-s csökkenést jelent az előző évhez, 2024-hez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet szombaton közölt adataiból.
A Román Orvosi Kamara (CMR) képviselői szombaton közölték, az egészségügyi rendszer megfelelő működésének elengedhetetlen feltétele a munkaidő tiszteletben tartása az orvosok részéről, és megfelelő munkakörülmények biztosítása a munkáltatók részéről.
Egy templomi sekrestyében fennmaradt, tizennégy oldalas füzetből ismerjük meg Jakab Imre zarándok-remete szinte elfeledett életútját. Egy világi hívő sorsát az udvarhelyszéki Oroszhegytől – Korondon, Csíksomlyón át – az anyaországi Gyöngyösig.
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
szóljon hozzá!