
A városban működő szociális intézményekben élők is részesültek az ajándékokból
Fotó: Gyergyószentmiklós Önkormányzata
4250 kilogrammot tesz ki azoknak a tartós élelmiszereknek és édességeknek a mennyisége, amely idén gyűlt össze az Együtt egymásért, szentmiklósiakért mozgalom révén. Ezek az ajándékok már célba értek, de még nem zárul le az akció.
2024. december 23., 15:292024. december 23., 15:29
A gyergyószentmiklósi városháza szociális igazgatósága által szervezett jótékonysági program során ismét megmutatkozott a közösség ereje. A novembertől zajló akcióval 4250 kg tartós élelmiszert gyűjtöttek össze.
Amint Gereőffy Imolától, a Gyergyószentmiklósi Városháza szociális igazgatóságának vezetőjétől megtudtuk, az adományokat – ahogy szokták – idén is eljuttatták a karácsonyt megelőző hetek alatt a rászorulóknak.
Huszonhét civil szervezet, egyház, intézmény és vállalkozás csatlakozott a kezdeményezéshez.
A GYHK is minden évben hozzáteszi a maga részét az Együtt egymásért mozgalomhoz. Idén a versenynaptár nem volt kedvező, december eddigi részében nem volt Erste Liga-mérkőzés Gyergyószentmiklóson, ahol ezt meg lehetett volna szervezni, de most csütörtökön, a Brassói Corona elleni rangadón a piros-fehér klub is megszervezi az adománygyűjtést.
– szól a GYHK felhívása.
Mivel ezeket az adományok már az új évben fogják átadni a rászorulóknak, kérik, hogy ezúttal ne édességek, ne gyümölcsök, hanem konzervek, cukor, liszt, olaj és hasonló termékek kerüljenek a csomagba, amelyek az ünnepi időszakon kívül is sokat jelenthetnek a rászorulóknak.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
szóljon hozzá!