
A meglévő térfigyelő kamerák mellé új funckiók ellátására alkalmasakat is felszerelnének
Fotó: Veres Nándor
A közlekedés-, valamint köztéri biztonság növelésére további 205 új térfigyelő kamerát szerelnének fel Csíkszeredában. Ezeknek a kameráknak fele alkalmas lenne a forgalomszámlálásra egy intelligens forgalomirányítási rendszer részeként. A csíkszeredai önkormányzati képviselők áprilisi ülésén többek között az erről szóló pályázatnak a benyújtásáról döntöttek az Országos Helyreállítási Alaphoz (PNRR).
2022. április 29., 15:552022. április 29., 15:55
2022. április 29., 16:502022. április 29., 16:50
Intelligens forgalomirányítási rendszerek fejlesztése és a közterületek biztonságának növelése címmel pályázatot nyújt be a csíkszeredai önkormányzat az Országos Helyreállítási Alaphoz. Többek között erről döntöttek a csíkszeredai önkormányzati képviselők áprilisi ülésükön. A projekt összértéke 1 millió euró.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere elmondta, hogy
Tőle tudjuk, hogy jelenleg közel 100 kamera van felszerelve a város különböző pontjain, a projekt révén azonban újabb 205 kamerát helyeznének ki, amelyeknek közel fele alkalmas lenne a forgalomszámlálásra is.
„Általuk digitális forgalomszámlálást végezhetünk, hogy egy adott szakaszon mennyi jármú halad át, hány személyautó, hány teherautó, hány biciklis.
– sorolta a rendszer előnyeit a városvezető. Hozzátette, hogy a kamerarendszer ugyanakkor a köztéri biztonság növelésében is szerepet játszhat. Az elképzelések szerint
A önkormányzati képviselők megszavazták azt is, hogy a város jelenleg egyetlen bölcsődéje saját jogi személyiséggel bíró intézmény legyen, amely továbbra is megmarad a város ügykezelésében, bár a jogszabályok lehetővé tették volna, nem adták át a tanügyminisztériumnak. Ugyanakkor a testület jóváhagyta azt a határozatot, amely a jövő évi helyi adók és illetékek kiszámításához jelent majd alapot, és amelyre a törvény kötelezi az önkormányzatokat.
Az önkormányzati képviselők továbbá megszavazták a testvérvárosi együttműködési megállapodást Győr és Csíkszereda városok között, így a hargitai megyeszékhely újabb testvérvárossal gazdagodhat.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
5 hozzászólás