
Fotó: Haáz Vince
Hargita, Kovászna és Maros megyében több száz rendőr, csendőr, tűzoltó és más, belügyminisztériumi alkalmazott felügyeli vasárnap a helyhatósági- és európai parlamenti választások rendjét. Közúti ellenőrzésekre is számítani kell, és a személyszállítást is felügyelik.
2024. június 08., 20:282024. június 08., 20:28
2024. június 08., 20:302024. június 08., 20:30
Székelyföldön is fokozott rendőri készültség van a vasárnapi helyhatósági és európai parlamenti választások miatt. A szavazóhelyiségeket reggel 7 órakor nyitják meg, de már éjszaka őrizni fogják azokat, hogy a szavazólapok, pecsétek, bélyegek és más kellékek biztonságban legyenek.
Hargita megyében 700 belügyi alkalmazott – 420 rendőr, 210 rendőr és hetven tűzoltó – biztosítja, hogy zavartalan legyen a szavazás, és betartsák a törvényes előírásokat. Kovászna megyében is több mint 650 egyenruhás – 410 rendőr, 153 csendőr és 95 tűzoltó – vigyáz a rendre a választás ideje alatt. Maros megyében a belügyminisztérium több mint 1040 alkalmazottja – 491 rendőr, 284 csendőr, öt határrendész és 264 tűzoltó – fog június 9-én szolgálatot teljesíteni, készen állva az esetleges bevetésekre.
A megyei rendőrségek egybehangzó tájékoztatása szerint
Ezenkívül szúrópróbaszerűen megállíthatják és átvizsgálhatják a személyszállító járműveket.
Az illetékesek a választásokkal kapcsolatos esetleges rendellenességeket, panaszokat is kivizsgálják, és szükség esetén intézkednek. Arra biztatják a közösség tagjait, hogy a választási törvény megsértését jelezzék a 112-es sürgősségi hívószámon.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
szóljon hozzá!