
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Romániában 21 276 olyan gyermek van, akinek mindkét szülője külföldön dolgozik, és a szülők 79 százalékának nincs lehetősége arra, hogy magával vigye gyermekét – hívja fel a figyelmet a Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete.
2023. április 12., 13:172023. április 12., 13:17
2023. április 12., 13:182023. április 12., 13:18
A szervezet szerdai közleményét az Agerpres hírügynökség szemlézte, kiemelve, hogy a hivatalos adatoknál jóval magasabb a valós szám.
A felmérés szerint a határokon túl munkát vállaló szülők 41 százaléka nem tervezi, hogy végleg hazatelepül, 38 százaléka igen, a többi pedig még nem döntött erről. A végleges hazatérésre vonatkozó döntést leginkább a munkaerőpiac alakulása befolyásolja, vagyis a munkahelyek, kedvezőbb fizetési feltételek (39 százalék), ezt követi az egészségügyi rendszer javulása (24 százalék) és az általános társadalmi, politikai légkör javulása (20 százalék).
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete idézi az országos gyermekjogvédelmi és örökbefogadási hatóság tavaly szeptemberi adatait, amelyek szerint 73 868 gyermeknek valamelyik szülője külföldön dolgozik, 21 276-nak pedig vagy mindkettő, vagy a gyermeket ellátó egyetlen szülő.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
szóljon hozzá!