
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Az idei érettségin részt vevők 67,8 százaléka ért el legalább 6-os átlagot, ami mintegy 5 százalékkal jobb átmenési arányt jelent a tavaly jegyzett 62,6 százalékhoz képest.
2021. július 05., 11:342021. július 05., 11:34
2021. július 05., 16:002021. július 05., 16:00
Az oktatási minisztérium tájékoztatása értelmében az idei végzősök 73,9 százaléka ment át a vizsgán (tavaly 71,4 százalék volt ez az arány), a korábbi évfolyamok végzősei közül pedig 27,6 százalék érettségizett sikeresen (egy évvel korábban 25 százalék volt az arány) – ismerteti az Agerpres.
A vizsgasorozat eredményeit hétfőn tette közzé a szaktárca a bacalaureat.edu.ro honlapon.

Közzétették az érettségi vizsga eredményeit a bacalaureat.edu.ro honlapon.
Idén 126 999 tanuló vett részt a vizsgán (közülük 110 358-an idén, 16 641-en korábbi években végeztek), azaz több mint 22 ezerrel kevesebben, mint 2020-ban.
Román nyelv és irodalomból összesen 1351 dolgozatot értékeltek 10-esre, anyanyelvből 263, matematikából 948, történelemből 1766, a választott tantárgyból pedig összesen 7196 tanuló kapott 10-est.
Az óvásokat hétfőn 12 és 18 óra között lehet benyújtani, elektronikus úton is. Az óvások elbírálása utáni végleges eredményeket július 9-én ismertetik. A sikeres vizsga feltétele a 6-os átlag, illetve a legalább 5-ös jegy megszerzése minden vizsgatárgyból.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
szóljon hozzá!