
Fotó: Gergely Imre
Amennyiben minden a tervek szerint halad, 2023-ra több fontos gyergyószentmiklósi utca is teljes felújításon esik át, sőt olyan részek is aszfaltréteget kapnak, ahol eddig csupán földút volt. Mindez egy 2017-ben elindított, az Európai Unió és a fejlesztési minisztérium által finanszírozott projekt részeként valósul meg.
2020. augusztus 01., 15:032020. augusztus 01., 15:03
Elsőre hihetetlennek tűnik, hogy 2023-ra a Testvériség sugárút teljes hosszában és alapjaiban is megújul, és olyan utcák is modernizálva lesznek, ahol eddig csak álom volt az aszfaltút – közölte Nagy Zoltán polgármester, hozzátéve, hogy megkötötték az Európai Unióval és a fejlesztési minisztériummal azt a pályázati szerződést, amelynek segítségével forgalmas utcákat tudnak felújítani.
A Testvériség sugárút mellett a Tűzoltó utca azon szakasza, amely a teherforgalmat szolgálja ki, valamint a turisták által látogatott részeken az Örmény templom és a Márton Áron utca teljes helyreállítása történik meg. Nemcsak aszfaltozott utcákat újítanak fel, hanem olyan városrészben is lesznek munkálatok, ahol eddig csak földutak voltak. Ilyen a Selyem, a Tölgyfa, a Kurta és a Kőrisfa utca – hangsúlyozta a városvezető.
A fejlesztési minisztériummal a héten megkötött szerződést hároméves bürokratikus út előzte meg, hiszen ezt a pályázatot 2017-ben kezdték el – tette hozzá Nagy Zoltán. A beruházás az út- és járdaépítés mellett esővízelvezető-rendszer kialakítását, zöldövezetek, parkolók létrehozását, közvilágítás modernizálását, buszsávok kialakítását is jelenti. Mindezek elvégzésére 2023 novembere a határidő.
A beruházás összértéke 33 millió lej, ebből közel 30 millió lej az Európai Unió és a fejlesztési minisztérium hozzájárulása. A fennmaradó 3 millió lejt a helyi költségvetésből biztosítják.
Ilie Bolojan kormányfő kedden kijelentette, hogy a helyi közigazgatás hatékonyabbá tételére irányuló intézkedések hiányában csökkenteni kellene a községek számát.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
A Solidaritatea Sanitară szövetség általános sztrájk kirobbantását tervezi az egészségügyben a kormány gazdasági és szociális politikája miatt.
Több mint 13 ezer lejre büntették meg azt a Vâlcea megyei férfit, aki arra kényszerítette a lovát, hogy nagyon nagy súlyokat húzzon. A rendőrök hivatalból jártak el, miután a férfi feltöltötte a videót a netre.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a községi és városi önkormányzati alkalmazottak érdekvédelmi tömörülése azokban a polgármesteri hivatalokban, ahol van képviselete a szakszervezetnek. A tiltakozás ideje alatt szünetel az ügyfélfogadás.
Románia az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalta, hogy ez év végétől a piaci érték alapján fogja kiszámolni az ingatlanadót. Mire számítsunk?
A tanárok heti 20 órás kötelező óraszáma európai viszonylatban a legalacsonyabbak között van – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök hétfő este a Digi24 televíziónak adott interjúban.
A decemberi, Madarasi Hargitán tartott jótékonysági Alprès Ski rendezvény után jövő szombaton, február 21-én a varsági sípályán tartanak hasonló bulit, amivel ismét jó ügyet támogat a szervező Charity Beats.
Fagyosan indult a kedd reggel az ország legnagyobb részében, különösen Moldvában és Székelyföldön. Csíkszerda ezúttal sem hazudtolta meg magát, a hargitai megyeszékhelyen mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet.
szóljon hozzá!