
Derzsi László (balról) és Sinka Arnold (középen) közös asztalnál. Archív
Fotó: Pál Árpád
A szerdai határidőig összesen két személy, Sinka Arnold és Derzsi László nyújtotta be jelölési dokumentációját a székelyudvarhelyi RMDSZ elnöki tisztségére. Azok pedig, akik ugyancsak szerdán délig beléptek a szervezetbe, vagy aktualizálták tagságukat, részt vehetnek az április 12-én délután öt órától tartandó közgyűlésen – értesít közleményben az RMDSZ udvarhelyszéki szervezete.
2018. március 28., 19:322018. március 28., 19:32
A Junior étteremben tartandó gyűlésen döntenek többek között az elnök személyéről, az elnökségről, a választmány összetételéről, illetve az új alapszabályzat meghatározásáról.
„A szerdai határidő nem azt jelenti, hogy az RMDSZ-tagok toborzása véget ért, ezt továbbra is folytatjuk, hiszen akkor tud hatékony érdekképviseleti munkát végezni a szervezet, ha minél több ember támogatja, és részt vesz a munkában” – fogalmaz a közleményben Bíró Barna Botond, az udvarhelyszéki RMDSZ megbízott elnöke.
Az elmúlt négy hétben összesen 584 személy aktualizálta tagságát, illetve új emberek iratkoztak be, tehát
„A két elnökjelöltnek, Sinka Arnoldnak és Derzsi Lászlónak köszönetemet fejezem ki az elmúlt időszakban kifejtett munkájukért, látszik, hogy mindketten erős támogatottsággal rendelkeznek a városban. Olyan önkormányzati képviselők, akiknek valós eredményeik vannak az RMDSZ szervezetének munkájában, és vannak konkrét elképzeléseik a jövőt illetően” – idézi a közlemény Bírót, megemlítve, hogy az RDMSZ udvarhelyszéki megbízott elnöke elismeri az iroda munkatársainak erőfeszítéseit, akik „helytálltak még akkor is, amikor bizonyos külső nyomások nehezítették munkájukat. Úgy gondolom, hogy az ilyenfajta régi, rossz beidegződésektől kell megszabadulnia a szervezetnek, hiszen
A jelöltállítás folyamata tehát lezárult, az említett kisebb nyomásgyakorláson kívül szabálytalanságot nem tapasztalt a választás-előkészítő bizottság.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
1 hozzászólás