
Kiállítás egy korábbi biennálé anyagaiból. Archív
Fotó: Vargyasi Levente
Lezárult a jelentkezés a 3. Székelyföldi Fotóbiennáléra. A fényképészeknek, hobbifotósoknak szeptember 20-áig volt lehetőségük benevezni, s mint kiderült, a biennálé második kiadásához képest a pályázók száma a kétszeresére nőtt.
2017. szeptember 22., 16:072017. szeptember 22., 16:07
2017. szeptember 22., 16:132017. szeptember 22., 16:13
Világszerte 17 országból összesen 283 személy 1516 pályaművet küldött be az előre megadott három kategóriának (szabad, mozgás és kenyér) megfelelően. A zsűrinek nem lesz könnyű dolga, ugyanis
– tájékoztatnak közleményükben a szervezők.
A versenyre bejutó képeket október 14-én este hét órától mutatják be Sepsiszentgyörgyön, az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében, a kiállítást pedig november 5-ig lehet megtekinteni.
A szervezők ugyanakkor további programokkal várják a közönséget, szakmabelieket és a fényképészet iránt érdeklődőket egyaránt. Eifert János magyarországi fotóművész Ars Poetica – A klasszikustól a modernig – válogatás 50 év fotóiból című kiállítása már szeptember 13-án megnyitotta kapuit; a fényképeket november 9-ig lehet megtekinteni a Lábas Házban.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
szóljon hozzá!