
Ha nem muszáj, nem büntetnek
Fotó: Pál Árpád
A helyi rendőrség működésére 1,4 millió lejes költségvetést biztosított az idei évre Székelyudvarhely önkormányzata. Hogy mi az, amit ezért a pénzért Udvarhely kap, a statisztikákból derül ki.
2017. június 12., 14:192017. június 12., 14:19
Év eleje óta a helyi rendőrség
Azok minősülnek tettenéréses bűncselekményeknek, amelyekben a tett elkövetése közben vagy rögtön utána a hatóságok azonosítják, illetve elfogják az elkövetőt.
A helyi rendőrség 52 térfigyelő kamerát működtet a város közterületein.
A helyi rendőrség egyik alapelve az, hogy építő jellegű tevékenységet folytasson, így nem cél, hogy minél több pénzbüntetést rójon ki a lakosságra – mondta el lapunknak László Szabolcs, a helyi rendőrség ügyvezető igazgatója. 2014-es megalakulásuk óta egyébként
Azt szeretnék, ha az emberek részéről bekövetkezne a paradigmaváltás, miszerint a „milicistakorszak” véget ért, bizalmi kapcsolatot szeretnének a lakossággal, ugyanis mindenkinek érdeke, hogy biztonságos és élhető városban lakhasson – közölte László Szabolcs.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
szóljon hozzá!