
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több mint 800 gépjárművezetői engedélyt vont be a rendőrség az elmúlt 24 órában, ebből 107-et ittas, 11-et kábítószer hatása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a belügyminisztérium.
2023. március 19., 12:132023. március 19., 12:13
Az Agerpres által szemlézett közlemény szerint az elmúlt 24 órában országosan 2786 esetben volt szükség rendőrségi beavatkozásra.
A vizsgált időszakban a rendőrség 791 feltételezett bűncselekmény ügyében indított vizsgálatot, 27 százalékuk esetében hivatalból.
A közúti közlekedési szabályok megsértése miatt 351 forgalmi engedélyt és 840 jogosítványt vontak be a rendőrök, utóbbiak közül 107-et alkoholos befolyásoltság, 11-et drog vagy más tiltott szer fogyasztása miatt.
Az elmúlt 24 órában egyetlen ukrán állampolgár sem kért menedékjogot Romániától. Az ukrajnai háború kezdetétől 4402 ukrán állampolgár fordult menedékkérelemmel a román hatóságokhoz. A bevándorlási főfelügyelőség (IGI) menekültszállásainak telítettsége jelenleg 48,2 százalékos – közölte még a belügy.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
szóljon hozzá!