
Őrizetben a csalással gyanúsított férfi. Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Letartóztattak a rendőrök egy Szilágy megyei, 41 éves férfit Maros megyében, akit azzal gyanúsítanak, hogy 72 400 lejes csalást vitt véghez.
2019. május 09., 17:152019. május 09., 17:15
2019. május 09., 17:162019. május 09., 17:16
A Maros megyei nyomozóhatóság közleménye szerint a gazdasági bűnüldözők az ügyészséggel együttműködve április 11-én és 18-án öt házkutatást végeztek Beszterce-Naszód, Szilágy és Suceava megyékben. Olyan magánszemélyeknél és vállalatoknál nyomoztak, ahol alapos volt a gyanú, hogy folyamatos csalást visznek végbe.
A nyomozás során fény derült arra, hogy 2018 decembere és 2019 májusa között egy Szilágy megyei vállalat vezetője Maros, Kolozs, Szilágy és Neamţ megyében több helyről is fém oszlopokat, pannókat és fémkereteket bérelt a cége által végzett építkezési munkálatokhoz. Ezeket Beszterce-Naszód, Kolozs és Suceava megyékben értékesítette mint tulajdonos.
A csalót Maros megyében azonosították, letartóztatták, és az ellene felhozott csalási gyanú alapján folytatják a nyomozást.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
1 hozzászólás