
Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
A környezetvédelmi alap igazgatósága (AFM) 62 500 darab, egyenként 400 lejes értékű utalványt hagyott jóvá a háztartási gépek idei roncsprogramjának első szakaszában – közölte a hatóság az Agerpres hírügynökséggel.
2022. június 28., 18:152022. június 28., 18:15
Ezekből 25 695 vouchert hűtőszekrények, hűtőládák megvásárlására, 24 096-ot mosógépek, 12 709-et mosógépek beszerzésére hagytak jóvá.
A jóváhagyott kereskedelmi egységek listája megtalálható az AFM honlapján.
Az utalványok kinyomtatott állapotban vagy mobil eszközön mutathatók be, ha pedig online vásárláshoz használják fel, akkor a voucher kódját kell bemásolni a rendelési űrlapra.
A voucher névre szóló és nem ruházható át más személynek. Csak az használhatja fel, akinek a nevére kiállították – figyelmeztet az AFM.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
szóljon hozzá!