
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ismét növekedett az új fertőzések száma szombaton Hargita megyében, ahol hat haláleset is történt az elmúlt 24 órában, ezzel 300-ra emelkedett a járvány eddigi áldozatainak száma a térségben. A fertőzöttségi arány átlépte az egy ezrelékes küszöböt.
2021. március 20., 13:562021. március 20., 13:56
Újabb esetszám-növekedést követően 41 új koronavírus-fertőzést igazoltak szombaton Hargita megyében, ezzel 6712-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett hat újabb haláleset is történt, így a járvány kezdete óta már 300 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.

Csaknem 1200-zal kevesebb tesztet végeztek, a fertőzöttek száma ezzel ellentétben viszont több, mint 500-zal növekedett a pénteki adatokhoz képest. A halottak száma és az intenzív terápiás kezelésre szorulóké szintén kevesebb mint pénteken volt, a gyógyultak számában pedig növekedés tapasztalható.
Gyógyultnak 26 személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal már 6066-an győzték le eddig a fertőzést.
A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 145, otthoni elkülönítésben 201-en vannak, házi karanténban pedig 518-an tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal hat páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 1,03 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján, ami a legalacsonyabb érték az országban.
Felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy 32 éves, Brassó megyei férfi, akit a rendőrök Gyergyóholló térségében állítottak meg. Az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel, ezért bűnügyi eljárás indult ellene.
Mintegy 40 banival csökkent a gázolaj literenkénti ára szerdán, egyelőre az OMV és a Petrom-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdai előrejelzése szerint csütörtök reggeltől szombat estig a szél erősödése és jelentősebb mennyiségű csapadék várható az ország nagy részén, hegyvidéken havazásra is számítani lehet.
Az ukrán-román védelmi együttműködés lehetőségeiről, főként harci drónok közös fejlesztéséről és gyártásáról tárgyalt Radu Miruță védelmi miniszter kedden a hivatalában Szerhij Bojev ukrán védelmi miniszterhelyettessel.
Szigorodnak a tűzvédelmi szabályok: nyilvánossá válnak az engedéllyel rendelkező egységek listái, az új tömbházlakásokba kötelező lesz az önálló tűzérzékelő, és a tűzvédelmi felelősöknek külön engedélyt kell szerezniük.
Oana Țoiu külügyminiszter Kijevben, az uniós külügyminiszterek informális tanácskozásán megerősítette, hogy Románia továbbra is támogatni fogja Ukrajnát – tájékoztatta az Agerprest kedden a külügyminisztérium.
A kormány kedden sürgősségi rendelettel június 30-áig meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását – közölte a kormányszóvivő.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
2 hozzászólás