
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A húsvéti hosszú hétvégén 82 személyt értek tetten a rendőrök jogosítvány nélküli vezetésen, mindannyiuk ellen büntetőeljárás indult – közölte kedden a belügyminisztérium sajtószóvivője.
2025. április 22., 15:502025. április 22., 15:50
Monica Dajbog sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a minivakációban végzett közúti ellenőrzések során 2615 sofőrnek bevonták a jogosítványát, 1674 járműnek pedig elvették a forgalmi engedélyét – számolt be az Agerpres.
A szóvivő szerint a húsvéti hosszú hétvégén naponta mintegy 25.360 rendőr, csendőr, katonai tűzoltó és határrendész teljesített szolgálatot országszerte, és hozzávetőlegesen 1600 rendőr figyelte a közúti forgalmat. A fő közlekedési útvonalakon a forgalmasabb időszakokban a légirendészet helikopterei is segítették a közlekedésrendészet munkáját.
A rendvédelmi szervek beavatkozására mintegy 15.640, a katasztrófavédelmisekére csaknem 8000 esetben volt szükség az elmúlt napokban.
Április 17. és 21 között a rohammentősök 6581 esetben nyújtottak sürgősségi egészségügyi ellátást, a katonai tűzoltókat 459 tűzesethez riasztották, műszaki mentésre pedig 24 esetben volt szükség. Akcióik során a katonai tűzoltók 39 bajba jutott személyt helyeztek biztonságba – számolt be a katasztrófavédelmi főfelügyelőség sajtóirodája.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
szóljon hozzá!